Kingway Koyot długo i słabo odpala.

Dzień dobry.
W zeszłym roku kupiłem skuter używany Kingway Koyot 4T 49cm3. Nie był on w stanie idealnym. Nie trzymał obrotów etc.
W tym roku miał wymieniany gaźnik na nowy, filtry powietrza, oleju i paliwa oraz regulowane zawory i wymienioną świecę oraz cewkę zapłonową.
Niemniej od pewnego czasu pojawił się problem, polegający na tym, że skuter na zimnym ma spory problem, żeby odpalić z “ręki” i muszę używać kickstartera, co też nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Jak już odpali, to obroty najpierw wpadają na 3 tysiące, potem zaczynają falować i gaśnie.
Po ponownym odpaleniu i dodaniu gazu znowu gaśnie.
Proszę o pomoc, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Zbyt duże luzy zaworowe czy źle wyregulowany gaźnik czy jeszcze coś innego.
Z góry dziękuję za pomoc.
M.

przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być luzy zaworowe albo źle wyregulowany gaźnik albo jeszcze coś innego.
Np problemy z akumulatorem, elektryką, szczelnością dolotu, jakością samego gaźnika, elektrozaworem ssania, padającym rozrusznikiem co kręci za wolno. Przestawiony rozrząd lub zły montaż.
Możesz też mieć więcej niż jeden problem na raz. Ja bym zaczynał od szczelności dolotu i zweryfikowania gaźnika.
Pytanie czy te naprawy robił ci ktoś czy też robiłeś je sam bo sie na tym znasz lub “znasz” i wiesz co masz oraz jak poprawnie to poskładałeś.
Bo generalnie informacja jest taka że ktoś zrobił coś, wymienił części na jakieś, może to w jakims zakresie wyregulował a teraz my mamy zgadnać co nie działa. To troche trudne.

Dzień dobry.
Tak, faktycznie trochę utrudniłem zadanie…
Sam wymieniałem części. Znam ten model skutera, bo nie jest to mój pierwszy Koyot.
Tylko tym razem mogłem faktycznie coś przeoczyć, czegoś nie zauważyć, czy po prostu zostawić “na później”, co nie najlepiej brzmi w tym przypadku.
Dziękuję za podpowiedź. Zacznę od sprawdzenia szczelności dolotu, a potem będę weryfikował wszystko po kolei.
Ewentualnie nie będę się dalej w to bawił i po prostu oddam go do kogoś, kto się bardziej na tym zna ode mnie.
Niemniej jeszcze raz bardzo dziękuję za wskazówki. Teraz przynajmniej wiem co sprawdzać i jakie ewentualne przyczyny mogą być.
Pozdrawiam.
M.