Kingway Coliber Rex 50cc

Skuter gaśnie mi na zimnym silniku Zmieniłem gaźnik na nowy wyregulowałem go lecz skuter gdy jest zimny gaśnie i ma problem z odpalaniem z rozrusznika muszę się nakręcić z 5 minut a z kopki puknąć z 5 razy a gdy jest ciepły to odpala na dotyk ze startera a z kopki można go odpalać ręką proszę o pomoc bo nie wiem co robić.

Dodam że skuter ma tylko 1224 km przebiegu.

Silnik to 139QMB

Kiriga332 napisał:

...gaśnie mi na zimnym silniku Zmieniłem gaźnik na nowy wyregulowałem go lecz skuter gdy jest zimny gaśnie...

Jakby coś ze ssaniem. Automatyczne ssanie masz podpięte do instalacji? Sprawdź, czy na złączu tego automatu pojawia się napięcie gdy silnik pracuje.

Ok sprawdzę.

Prąd do ssania dochodzi ze startera niechciał odpalić a z kopki odrazu jaka jest tego przyczyna bo prąd dochodzi a skuter gaśnie

Czyli ok, zasilanie ssania jest. Sprawdź sam automat ssania czy się wysuwa: wymontuj go, podłącz na stole pod 12V i sprawdź czy po kilku minutach iglica ssania wysunie się z automatu. Jeśli tak to automat ok, jeśli nie - do wymiany (nie naprawialny).
Odpalenie to jedno, a niemoc wejścia - gdy zimny - na obroty to drugie. Odpalić odpali gdy ssanie nie działa, ale nie da się rozpędzić póki się nie rozgrzeje. To raz. A dwa, że skoro nie pali Ci ze startera (a starter kręci normalnie), to możesz mieć coś z gaźnikiem (np. za uboga mieszanka).

Ok pobawję się jutro i dam znać

Ssanie działa mieszanka ok (kolor świecy kawa z mlekiem) i wchodzi na obroty .

Proszę o pomoc.

Odświeżam proszę o pomoc.

serwis i regulacja zaworów

Tak a zawory ustawia się 0,5 dolot i 0,6 wydech i jak się niemylę znak na magnecie to T a kolo zębata od klawiatury zaworów małe oczka muszą być rownoległe do głowicy a tak wogóle to zawory mi nie klekoczą.

0,05 in,0,07out jak są za male luzy to się dzieje jak u ciebie.

Wszystko ustawiłem lecz to samo.

Małe oczka równolegle, duże oczywiście też było "na widoku",pomiędzy małymi?

Dokładnie tak ustawiłem.

Jak wygląda iskra?

Jaka jest z kopniaka, jaka z elektryka?

Jaka jest przerwa na świecy?

Iskra dobra
z kopniaka taka sama
przerwa na świecy 0,7

Proszę o pomoc