Kilka pytań przed zakupem Kymco ND

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Kilka pytań przed zakupem Kymco ND

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe TERMIT_PL TERMIT_PL 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcin0915
    marcin0915
    Użytkownik

Witam. Mam pare pytań do właścicieli Kymco New Dink 50. Otóż od jakiegoś czasu szukałem skutera. Chciałem aby był to w miare duży skuter, najlepiej 4T do ekonomicznej jazdy w dłuższe trasy. Budżet miał wynosić 4500zł, lecz z małym wsparciem rodziców 😀 na nowego ND będzie akurat starczało 😆 . I teraz te moje pytania:

1.Czy opłaca wydać 6900zł na ten skuter (jakość wykonania, awaryjność itp.)

2.Jakie są osiągi (4T + masa ponad 100kg) tego skuterka? Chodzi mi o przyśpieszenie np do 50km/h, oraz v-max ze wszelkimi blokadami i po wymianie tylko modułu na odblokowany? (Pytam, ponieważ nie wiem, czy przed zakupem uda mi sie namówić sprzedawcę na jazdę testową 😀 )

3.Jedyne co mi nie pasuje w tym skuterze jest to, że ND to niby „turystyczna” maszyna, ale brakuje w niej choćby małego schowka z przodu z gniazdkiem zapalniczki. Kombinowałem co by z tym zrobić i znalazłem takie gniazdko:

http://www.boxer-parts.eu/hermetyczne_gniazdo_zapalniczki_12v,59,4579.html

które niby może być zamontowane na „wierzchu”. Do tego planował bym zakupić taką torbę jako uchwyt na GPS:

http://www.defender.net.pl/product-pol-5057-Uniwersalna-torba-na-GPS-Kappa-TK741.html

wydaje się, że jest po prostu stworzona do ND 😆

I moje pytanie jest takie, czy jeżeli zamontuje takie gniazdko, to czy stracę gwarancję? Oraz czy posiada ktoś jakieś z wyżej wymienionych akcesoriów (Chodzi mi o montaż, głównie gniazdka, czy jest gdzie kable przepchać itp. czy dużo jest z tym roboty…)

4.I chciałbym jeszcze uzyskać od was ogólną opinię na temat tego sprzętu, jakie są wasze wrażenia, czy kupilibyście go jeszcze raz i czy go polecacie. Prosze o odpowiedź, ponieważ do „salonu” mam ok. 170km, i jeżeli tato mnie zawiezie, a nie kupie, to mój budżet z powrotem wraca do 4500zł 😆 ze względu na stracony czas i pieniądzie na paliwo 😀

Z góry dzięki…

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Ja tylko raz jechałem takim ND Amina forum, Leszka, ale byłem zadowolony.Jadąc nim, nie chce się wg mnie go cisnąć-jazda 45-50 była nim bardzo przyjemna, normalny skuter wolę pocisnąć do 60-70, w tym jazda 45-50 mi się spodobała, więc jak najbardziej na plus wg mnie.Wygodny, ekonomiczny, dobrze wykonany, bardzo dobre światła.Ja na Twoim miejscu bym brał.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe Raf
    Raf
    Użytkownik

marcin0915 napisał:

I moje pytanie jest takie, czy jeżeli zamontuje takie gniazdko, to czy stracę gwarancję?

Gwarancja teoretycznie obejmuje też instalacje elektryczną – mogą się czepiać jak coś się stanie (zwłaszcza z elektryką)… wszystko zależy tak naprawdę od serwisu i ludzi w nim, bo jak się trafi na uparciuchów to będą wmawiali, że przez daną przeróbkę, nawet jak z takową nie będzie to związane.

Ja bym takowe gniazdo zamontował tak, aby awaryjnie była możliwość zdemontowania tego bez śladu.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    Zdjęcie profilowe detinko
    detinko
    Użytkownik

skuter jest bardzo dobrze zrobiony, plasiki ABS, miałem już jeden szlif i poza wżerami od żwiru żadnych pęknięć. Wygodny i ładny, ale 50ka ma za małą prędkość podróżną jak na skut turystyczny.

Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

Wypowiem się jako były właściciel tego skutera:

Ad 1. Naprawdę warto ale potarguj się to trochę na pewno urwiesz. Jak go kupowałem miał cenę cennikową 7900 a wyrwałem go za 7100…

Ad 2.
    Z blokadami nie podam bo od nowości były zdjęte a moduł odblokowany założony po pierwszym przeglądzie (300 km). Odblokowany jechał v-max 76-78 km/h (moja waga ponad 90 kg). Przyspieszenie do 60 km/h niezłe.

Ad. 3
    Nie niby tylko naprawdę można powiedzieć że to turystyczna 50-tka. Długa trsa nie męczy na nim. Jeżeli montaż dokona autoryzowany serwis Kymco nie powinno być problemu. Kymco to jedna z niewielu firm gdzie nie tracisz gwarancji przy odblokowaniu i/lub tuningu o ile zajmuje się tym autoryzowany serwis.

Ad.4
    Tak polecam. Tak kupiłbym go jeszcze raz i może kiedyś kupię ale już w wersji 200ccm… Dlaczego nie 50? Bo już zasmakowałem jazdy większymi pojemnościami 😛 Co mogę o nim powiedzieć – chyba najlepsze światła ze wszystkich 50-tek, rewelacyjnie niskie spalanie, ciekawy design, bajeranckie zegary, dobre prowadzenie.

Zdjęcie profilowe RonAD
    RonAD
    Użytkownik

witajcie uzytkownicy pojazdow Kymco!

Na razie szukam/planuje zakup pojazdu.Zdecydowalem sie na Kymco
    wskutek pochlebnych recenzji uzytkownikow 😉
    Nie ukrywam,ze lamalem sie na Elystara od Peugeota—no po prostu piekny jest,ale,ze mam zamiar kupic nowy sprzet–cena w/w lekko odrzuca a i serwis z tego co czytam do tanich nie nalezy.
    Dlatego na obecna chwile moja uwaga skierowana jest na model
    Dink 50 4T > tu role odgrywa ekonomia (dojazdy do pracy i dluzsze wycieczki),a i tez mi sie podoba.
    Dla niezdecydowanych znalazlem prezentacje pokazujaca jego
    „urode” w pelni–w Niemczech Dink figuruje jako Yager 50GT

a tak BTW czemu w Niemczech jak i na glownej stronie Kymco brak modeli Bet&Win 50/Sport

Mam nadzieje,ze jeszcze w tym roku-koniec lipca nie jest za pozno na zakup?

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Dlaczego, wcale nie jest za późno ;P
    Z naszego portalu to Leszek ma ten skuter, i chyba sobie chwali, ale to już Jego musiałbyś spytać 😉
    Zaraz, tu jest temat o Kymco ND 😉

o
    Zdjęcie profilowe RonAD
    RonAD
    Użytkownik

dobry temat bo jak pisalem wczesniej
    New Dink 50 to Yager 50 GT w Niemczech

Zdjęcie profilowe RonAD
    RonAD
    Użytkownik

no chyba nie kupie!
    gdzie sie nie pytam to byly i w tym sezonie nie przewiduja….

Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

A skąd jesteś? Mogę zapytać w zaprzyjaźnionym salonie w Częstochowie zapytać i może dobra cenę załatwić. 🙂

A tak poza tym to:

http://otomoto.pl/kymco-new-dink-50-200i-skuter-motorower-4t-M2577521.html
    http://otomoto.pl/kymco-dink-new-dink-50-M1216880.html
    http://otomoto.pl/kymco-new-dink-50-transport-gratis-M2182216.html

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie