Kilka pytań przed zakupem Kymco ND

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Kilka pytań przed zakupem Kymco ND

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe TERMIT_PL TERMIT_PL 7 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcin0915
    marcin0915
    Użytkownik

Witam. Mam pare pytań do właścicieli Kymco New Dink 50. Otóż od jakiegoś czasu szukałem skutera. Chciałem aby był to w miare duży skuter, najlepiej 4T do ekonomicznej jazdy w dłuższe trasy. Budżet miał wynosić 4500zł, lecz z małym wsparciem rodziców 😀 na nowego ND będzie akurat starczało 😆 . I teraz te moje pytania:

1.Czy opłaca wydać 6900zł na ten skuter (jakość wykonania, awaryjność itp.)

2.Jakie są osiągi (4T + masa ponad 100kg) tego skuterka? Chodzi mi o przyśpieszenie np do 50km/h, oraz v-max ze wszelkimi blokadami i po wymianie tylko modułu na odblokowany? (Pytam, ponieważ nie wiem, czy przed zakupem uda mi sie namówić sprzedawcę na jazdę testową 😀 )

3.Jedyne co mi nie pasuje w tym skuterze jest to, że ND to niby „turystyczna” maszyna, ale brakuje w niej choćby małego schowka z przodu z gniazdkiem zapalniczki. Kombinowałem co by z tym zrobić i znalazłem takie gniazdko:

http://www.boxer-parts.eu/hermetyczne_gniazdo_zapalniczki_12v,59,4579.html

które niby może być zamontowane na „wierzchu”. Do tego planował bym zakupić taką torbę jako uchwyt na GPS:

http://www.defender.net.pl/product-pol-5057-Uniwersalna-torba-na-GPS-Kappa-TK741.html

wydaje się, że jest po prostu stworzona do ND 😆

I moje pytanie jest takie, czy jeżeli zamontuje takie gniazdko, to czy stracę gwarancję? Oraz czy posiada ktoś jakieś z wyżej wymienionych akcesoriów (Chodzi mi o montaż, głównie gniazdka, czy jest gdzie kable przepchać itp. czy dużo jest z tym roboty…)

4.I chciałbym jeszcze uzyskać od was ogólną opinię na temat tego sprzętu, jakie są wasze wrażenia, czy kupilibyście go jeszcze raz i czy go polecacie. Prosze o odpowiedź, ponieważ do „salonu” mam ok. 170km, i jeżeli tato mnie zawiezie, a nie kupie, to mój budżet z powrotem wraca do 4500zł 😆 ze względu na stracony czas i pieniądzie na paliwo 😀

Z góry dzięki…

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Ja tylko raz jechałem takim ND Amina forum, Leszka, ale byłem zadowolony.Jadąc nim, nie chce się wg mnie go cisnąć-jazda 45-50 była nim bardzo przyjemna, normalny skuter wolę pocisnąć do 60-70, w tym jazda 45-50 mi się spodobała, więc jak najbardziej na plus wg mnie.Wygodny, ekonomiczny, dobrze wykonany, bardzo dobre światła.Ja na Twoim miejscu bym brał.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe Raf
    Raf
    Użytkownik

marcin0915 napisał:

I moje pytanie jest takie, czy jeżeli zamontuje takie gniazdko, to czy stracę gwarancję?

Gwarancja teoretycznie obejmuje też instalacje elektryczną – mogą się czepiać jak coś się stanie (zwłaszcza z elektryką)… wszystko zależy tak naprawdę od serwisu i ludzi w nim, bo jak się trafi na uparciuchów to będą wmawiali, że przez daną przeróbkę, nawet jak z takową nie będzie to związane.

Ja bym takowe gniazdo zamontował tak, aby awaryjnie była możliwość zdemontowania tego bez śladu.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.
    Zdjęcie profilowe detinko
    detinko
    Użytkownik

skuter jest bardzo dobrze zrobiony, plasiki ABS, miałem już jeden szlif i poza wżerami od żwiru żadnych pęknięć. Wygodny i ładny, ale 50ka ma za małą prędkość podróżną jak na skut turystyczny.

Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

Wypowiem się jako były właściciel tego skutera:

Ad 1. Naprawdę warto ale potarguj się to trochę na pewno urwiesz. Jak go kupowałem miał cenę cennikową 7900 a wyrwałem go za 7100…

Ad 2.
    Z blokadami nie podam bo od nowości były zdjęte a moduł odblokowany założony po pierwszym przeglądzie (300 km). Odblokowany jechał v-max 76-78 km/h (moja waga ponad 90 kg). Przyspieszenie do 60 km/h niezłe.

Ad. 3
    Nie niby tylko naprawdę można powiedzieć że to turystyczna 50-tka. Długa trsa nie męczy na nim. Jeżeli montaż dokona autoryzowany serwis Kymco nie powinno być problemu. Kymco to jedna z niewielu firm gdzie nie tracisz gwarancji przy odblokowaniu i/lub tuningu o ile zajmuje się tym autoryzowany serwis.

Ad.4
    Tak polecam. Tak kupiłbym go jeszcze raz i może kiedyś kupię ale już w wersji 200ccm… Dlaczego nie 50? Bo już zasmakowałem jazdy większymi pojemnościami 😛 Co mogę o nim powiedzieć – chyba najlepsze światła ze wszystkich 50-tek, rewelacyjnie niskie spalanie, ciekawy design, bajeranckie zegary, dobre prowadzenie.

Zdjęcie profilowe RonAD
    RonAD
    Użytkownik

witajcie uzytkownicy pojazdow Kymco!

Na razie szukam/planuje zakup pojazdu.Zdecydowalem sie na Kymco
    wskutek pochlebnych recenzji uzytkownikow 😉
    Nie ukrywam,ze lamalem sie na Elystara od Peugeota—no po prostu piekny jest,ale,ze mam zamiar kupic nowy sprzet–cena w/w lekko odrzuca a i serwis z tego co czytam do tanich nie nalezy.
    Dlatego na obecna chwile moja uwaga skierowana jest na model
    Dink 50 4T > tu role odgrywa ekonomia (dojazdy do pracy i dluzsze wycieczki),a i tez mi sie podoba.
    Dla niezdecydowanych znalazlem prezentacje pokazujaca jego
    „urode” w pelni–w Niemczech Dink figuruje jako Yager 50GT

a tak BTW czemu w Niemczech jak i na glownej stronie Kymco brak modeli Bet&Win 50/Sport

Mam nadzieje,ze jeszcze w tym roku-koniec lipca nie jest za pozno na zakup?

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Dlaczego, wcale nie jest za późno ;P
    Z naszego portalu to Leszek ma ten skuter, i chyba sobie chwali, ale to już Jego musiałbyś spytać 😉
    Zaraz, tu jest temat o Kymco ND 😉

o
    Zdjęcie profilowe RonAD
    RonAD
    Użytkownik

dobry temat bo jak pisalem wczesniej
    New Dink 50 to Yager 50 GT w Niemczech

Zdjęcie profilowe RonAD
    RonAD
    Użytkownik

no chyba nie kupie!
    gdzie sie nie pytam to byly i w tym sezonie nie przewiduja….

Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

A skąd jesteś? Mogę zapytać w zaprzyjaźnionym salonie w Częstochowie zapytać i może dobra cenę załatwić. 🙂

A tak poza tym to:

http://otomoto.pl/kymco-new-dink-50-200i-skuter-motorower-4t-M2577521.html
    http://otomoto.pl/kymco-dink-new-dink-50-M1216880.html
    http://otomoto.pl/kymco-new-dink-50-transport-gratis-M2182216.html

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie