Kilka pytań przed wymiana tłoka i głowicy.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Kilka pytań przed wymiana tłoka i głowicy.

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki 2 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Kupiłem pełen komplet 80 ccm Tzn. pewnie to jest 72 ccm bo tłok 47 mm.

Na jakim oleju docierac pierwsze 30 Km ? mam dwa 10w40 i 20w40 skuter ma przebieg 3,600 cały czas na oleju Elf 20w40 4t.
    Docierać zawory ? Fabrycznie są już poskładane. Robiłem test benzyną nic się nie przelewa jest szczelność. Do gaźnika kupiłem dysze 85.
    IN – na tłoku ma być w górę tak ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zawory docierac czy tak czy siak. silnika nie dociera sie 30km tylko 300-500 alu i 800-1000 żeliwo

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

A jak nie dotrę to co się stanie ? Na tym forum jest artykuł w którym piszą że po 30 km trzeba wymienic olej a wiem że się dociera więcej niż 30 km tylko nie wiem ile i z czego to jest bo to Tajvan firma MCN

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Wambad specjalnie sciągnąłem zabezpieczenia z zawora by sprawdzić czy jest fabrycznie dotarty i co ? i jest oto zdjęcie.
    https://zapodaj.net/images/68bd3169a4c0a.jpg

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie jest dotarty

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Jak to nie jest jak widać ze ma szlifa na pascie jest to samo po docieraniu pozatym jest szczelny nie wylewa sie benzyna jak naleje w komory to po co mam sie bawic w docieranie ? w nowym aucie nikt nie wyciaga zaworow zeby sie bawic w docieranie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

troszkę mylisz dziadowski silnik skutera z silnikiem samochodu – to po pierwsze.
    po drugie nawet w samochodach głowice i zawory kupione w serwisie nie są dotarte – choćby dlatego że kupuje się je na sztuki a nie w zestawach. Dotarte są tylko zawory fabryczne w zmontowanych silnikach. Wiec rozrózniaj cześci na wymiane kupione w serwisie z fabrycznie złożonym silnikiem.
    Nie ma szlifa na paście bo żaden producent tego nie robi bo to za dużo czasu zajmuje. Na moje oko są tam ślady obróbki skrawaniem a nie docierania. Tak czy siak raczej nie ma dostepnych w handlu zestawów z dotartymi zaworami.

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Podobno nie ma. …….. strace 3 zl kupie paste i dotre.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 8 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 8 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat.
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Zrobione wymieniłem dziś wszystko 🙂 Idzie jak pocisk. Wlałem olej motoforce 10w40 gaźnik seria iglica na eco i troche zakaszle na szybki ruch manetką mam dysz 85 ale narazie nie ruszam bo będę stopniowo opuszczał na iglicy ząbki zobaczymy czy wystarczy. Zrobiłem już 15 km nie przekraczając 40 Km/h i kilka razy mu nagle szarpnąłem manetka tak na 5 sekund do spodu. Jak długo go docierać ? Zestaw to Tajwan MCN

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

alu 300-500, żeliwo 800-1000 do znudzenia. hgw co tam masz. to ty zakładałeś.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie