Kategoria A2 czyli 47 KM

Siemka!

Jak wiadomo już niedługo wchodzą te "zasmarkane" nowe przepisy. ;/ Czyli wchodzi także m.in. nowa kategoria A2, którą można będzie uzyskać od 18 roku życia i która będzie upoważniać do prowadzenia motocykli nie przekraczających 47 KM (koni mechanicznych). Tu moje pytanie 47 KM to jaka w przybliżeniu pojemność skokowa silnika? Wiem, że na pewno większa niż 125 ccm bo na taki motocykl zrobili kategorię A1. Więc wolę się upewnić jaka jest to "w przybliżeniu chociaż" pojemność skokowa (47 KM).

Dzięki za odpowiedź. Pozdro!

Myślę, że większego wyboru w motocyklach nie będzie. Popularne modele jak Kawasaki ER5 czy Honda CBF 500 przekraczają dopuszczalne moce dla kat. A2... Więc chyba jakieś maszynki o pojemnościach w przedziale 250-500cm3. trzeba po prostu poszukać trochę w Googlach... Dlatego w tym roku był wielki bum na kat. A. Tysiące młodych ludzi zrobiło kurs by załapać się jeszcze na starych zasadach.
Teraz trudniej będzie zdać na kat. A... Trudniejszy egzamin praktyczny zdawany na dużych ciężkich motocyklach. Przesiew będzie duży...

Znalazłem fajną Suzi GS 500 akurat do 47 KM :D

Z tego co wiem, można sprowadzić większe zablokowane fabrycznie maszyny z UE, i bez problemów zarejestrujesz taką maszynę pod A2... Trzeba drążyć temat dokładnie w necie... Myślę, że to forum nie jest odpowiednie... Zarejestruj się na scigacz.pl i tam popytaj.

kwestia homologacji na dany kraj,
te 34KW to można nawet w R6 zrobić

w PL ta moc wystarczy żeby złapać najwyższy mandat za prędkość

sam miałem exc z DE z mocą 7KW, nominalnie miał ok 39KW ;)

Trzeba też pamiętać, że stosunek moc/masa nie może przekraczać 0.2 kW/kg przy tej kategorii.

a urzędnicy są karani za złe decyzje ;)

A czy wiadomo ile będzie kosztować kurs na kategorie A2? Bo chyba nie tyle co na A?