Kask AGV

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    deniollo
    Użytkownik
    • 4
    • 26Postów:

Mam pytanie:
    Czy kaski z AGV, np.:
    http://allegro.pl/agv-kask-k-3-gothic-46-rossi-white-roz-l-wys-0-zl-i2002915216.html
    są jakościowo porównywalne z Nolanem, Arai’em, czy Shoei’em??

Zulwiczek
    Użytkownik
    • 8
    • 256Postów:

Ja mam kask AGV, wyglada podobnie więc pewnie jakiś starszy model mam bo mam już 3 lata go…spisuje się swietnie…AGV to właska fitma i jedna z lepszych firm produkujących kaski

Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

AGV to jak Zulwiczek pisze jedna z najlepszych firm produkujących kaski. Jeśli ten kask Ci się podoba i jesteś na niego zdecydowany to możesz go śmiało brać.

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Też mam zamiar kupić kask, najprawdopodobniej AGV lub Shoei (jakoś tak się to pisze)

deniollo
    Użytkownik
    • 4
    • 26Postów:

Brałem jeszcze pod uwagę kaski z Simpsona, ale tylko dlatego, że są przygotowane pod malowanie na własny airbrush.
    Cena dobija: 600 euro (pomalowany).
    Daje link
    http://www.airbrushsite.de/bilder_helm_eng.html
    poz. 98 albo 102

Zulwiczek
    Użytkownik
    • 8
    • 256Postów:

600 euro? zwariowali chyba…za tą cenę to motor można kupić ale nie kask…choć nie powiem cudowne są…jak ktoś jest bogaty to czemu nie

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Nie opłaca się za 600 euro. Chyba to za malowanie… Jeśli podobają Ci się takie motywy to kup sobie kominiarkę z czachą pod kask otwarty ;D Co do tematu AGV robi naprawdę dobre kaski. Z tego co pamiętam to chyba włoska firma. Jeśli się nie mylę to kolory flagi Włoch są na logo tej firmy 😉

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

Pierwszy kask jaki miałem był to używany AGV, wyglądał jak nowy. Gdy go rozebrałem i zobaczyłem datę produkcji na plastiku tu zdębiałem, że ma 10 lat. Ale kask dobry, z włókna szklanego i w ogóle…

Ale jeśli chodzi o ceny to raczej AGV, Shoei, Arai, Suomy są na tym samym poziomie. Natomiast Nolan, Shiro i Shark to chyba nieco niższa klasa.

deniollo
    Użytkownik
    • 4
    • 26Postów:

Mam Nolana po tacie.
    On w nim jeździł na Goldwingu 1500 przez kilka lat, a kupił go używany. Kiedyś chyba nawet jeździli w nim na wyścigach. Mój ma około 8-9 lat i jest jak nówka.

A tak przy okazji. Co powiecie o ciuchach na motor. Mam Modekę (też po ojcu), ale chciałbym sobie kupić jakiś cały „mundur”.
    Jaką firmę polecacie??

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

Zależy jaki strój, tekstyl, skóra? Z tekstyli tanie i dobre sa Ozone, Adrenaline. Ze skór np. Tchul robi niezłe ciuchy. A co do droższych to jest tego masa, wystarczy poszukać, od Berika, Arlen Nessa, Probikera po Modekę, Alpinestar i masę innych firm.

deniollo
    Użytkownik
    • 4
    • 26Postów:

deniollo
    Użytkownik
    • 4
    • 26Postów:

Myślę, że postawię na te z wyższych półek, czyli Modekę, Alpine’a itp., ale dzięki za pomoc rozglądałem się pomiędzy tymi dwoma, ale wolałem dowiedzieć się o Wasze zdanie.

Michal_Motorismo
    Użytkownik
    • 1
    • 8Postów:

Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz na strój motocyklowy oraz od Twoich osobistych preferencji. Jedni wolą jeździć w odzieży tekstylnej inni natomiast preferują odzież skórzaną. Każda z grup ma swoje racje.

Ja osobiście posiadam dwa komplety odzieży na motocykl. Jeden tekstylny – do jazdy do pracy i krótkie trasy w mieście oraz komplet skórzany do jazdy w trasę oraz na tor.

Polecam Tobie rozejrzenie się za odzieżą markek z wyższych półek takich jak RST, Rebelhorn czy Held – to w przypadku odzieży tekstylnej. Jeśli chodzi o odzież skórzaną to polecam Arlen Ness lub Berik – mega dobra jakość wykonania no i super design.

Tak jak powiedziałem, wszystko zależy od zasobności portfela. Ale poczekaj do 1 marca 2012 – otwierają się wtedy sklepy Motorismo w pięciu miastach w Polsce (Kraków, Gdańsk, Białystok, Poznań, Wrocław) – będą konkretne rabaty na odzież w związku z otwarciem 🙂

Jakbyś miał pytania o konkretne modele to służę pomocą.

Pzdr

Michał

dziadek
    Użytkownik
    • 0
    • 70Postów:

Shoei i Arai (japońska ręczna robota) nie zejdzie z jakością poniżej pewnego poziomu. Uważam je za najlepsze kaski, szczególnie Shoei. Za 600euro kupisz sportowego X-spirita II. Ubrania doradzałbym na trasę i przejażdżki tekstyl, a na tor lub sporta skórę. Jeśli chodzi o skórki wiadomo Dainese, Arlen i Berik, ale dobrym kompromisem cena-jakośc jest np.kpl. od RST. W miarę przyzwoite i tanie tekstylia to Modeka i Retbike(krajowy-troszkę tańszy od Modeki), średnia półka to Held (goretex) i wyżej Rukka, Halvarsons. Cena-jakość można się przyjrzeć Racer.
    Wszystko w Twoich rękach (portfelu) 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button