Junak 905 czy rieju mrt 50

Witam stoję przed wyborem między junakiem 905 a rieju mrt 50 pomorzece?

To są zupełnie dwa różne modele. Jaką masz kwotę przeznaczoną na zakup? Szukasz nowego czy używki? I najważniejsze: jakie ma być jego przeznaczenie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie

Przeznaczenie to na drogi żeby jeździć bo będę miał kartę i tak chciałem cos kupic
A pieniądze w granicach 6000 albo doradzić jakiś inne moto

Jeśli będziesz czasem jeździć po polach, lasach czy bezdrożach to oczywiście Rieju lub coś w tym rodzaju np. Malaguti. Jeśli tylko drogi to coś w rodzaju Zipp Neken czy Romet Zetka (podobne jednostki silnikowe) lub różniący się tylko wyglądem Romet Z50. Jeśli coś lepszego (ale i droższego) to właśnie Junak 905, a z tych droższych to Kymco KPW albo możesz też sprawdzić Junak 904, choć dwa ostatnie to wydatek 4000-4500 zł za nowy egzemplarz. Tego jest pełno, część różni się od siebie tylko wyglądem i nazwą. Alternatywą jest też ścigacz Yamaha TZR50

Właśnie chciałem kupic junaka 905 ale przeczytałem prawie same negatywne opinie i teraz nw co wybrać bo mi się ten junak podoba ale nw jakie sa jego minusy

Każdy chińczyk ma jakieś plusy (cena) i minusy. Z Junakiem 905 nigdy nie miałem styczności, choć kiedyś sprzedawca w sklepie motocyklowym powiedział mi, że Junak ma lepsze podejście do klienta niż np. Zipp czy Romet. Także Junak jako marka (podobno) na plus, ale ten model to nie wiem

Ok wielkie dzięki