Jazda torosem f16 bez akumulatora

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jazda torosem f16 bez akumulatora

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tak więc chciałem sprawdzić jak mój Toros F16 zachowa się bez akumulatora. Odkręciłem kabelki wszystkie. Po przekręceniu kluczyka nic się nie stało – wskaźniki nie chodziły, nic nie chodziło – nawet starter, ale… no właśnie.. ale.. przekręciłem trochę manetką, i z kopa kilka razy. – Zapalił. Wskaźnik paliwa się podniósł, światła działały. Wszystko oprócz kierunkowskazów, które świeciły światłem ciągłym i coś bzyczało z pod kierownicy. I teraz pytanie: Oczywiście nie będę jeździł bez akumulatora, ale chciałbym się dowiedzieć czym grozi taka jazda. A teraz sobie wyobraźcie, że jest zima. -20*C, akumulator rozładował się, a wy musicie lecieć do szkoły. I teraz czy zadziała taki sposób: Odkręcić akumulator, odpalić skuter bez akumulatora, a gdy już będzie odpalony dopiero potem podłączyć akumulator, który zacznie się ładować. Czy takie coś wypali?

Zdjęcie profilowe pasek888
    pasek888
    Użytkownik

Po co odłączać ? Z kopa odpali też z podłączonym aku.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Po co Ty chcesz odłaczać aku jak jest rozładowany ? Jak masz rozładowany to włączasz zapłon (kluczykiem) i z kopa. Potem on już się sam ładuje

Zdjęcie profilowe WODZU
    WODZU
    Użytkownik

Przy -20 nawet z kpa nie zapali po staniu na dworze – płyny zamarzają…..

Mój profil i moje podróże na Piaggio X8 125ccm – https://www.facebook.com/piotr.bobbe.1
    Moje chobby, mój drugi profil – Motocykle 125ccm – https://www.facebook.com/moto125ccm
    Zapraszam do poluienia i obserwowania.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Trudniej będzie odpalić z akumulatorem gdyż przy kopaniu cały prąd będzie szedł np. na wskaźnik poziomu paliwa, światła tylne od hamulca i takie bajery.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

WODZU napisał:

Przy -20 nawet z kpa nie zapali po staniu na dworze – płyny zamarzają…..

ale przy np. -10 już można było by próbować? Bo domyślam się, że jak paliwko, olej silnikowy itd zamarznie to próbą odpalenia mogę zatrzeć silnik?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

izdebski12, Hahahaha to mnie rozbawiłeś ;] Głupoty opowiadasz i tyle. Do iskry jest osobna cewka jeżeli już oto chodzi.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bez aku nie jeździj, bo po dłuższej jeździe ze światłami spalisz regulator.

A tak nawiasem, to już widzę jak jedziesz <jeżeli odpalisz wgl> na skuterze przy -20 ;]

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

U mnie drogi są dobrze odśnieżane. Dobrze się ubrać i wjo! Trzeba tylko dobrze uważać aby się nie pośliznąć.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

To jak masz już taki zamiar jeździć w zimie to silnik szybko skończysz – chyba, że będzie stał w ocieplonym garażu. Zimny olej nie smaruje prawie nic, dopiero jak podskoczy temperatura silnika to wtedy olej nabiera właściwości smarnych, efekt zaraz po odpaleniu chyba każdy zna – brak smarowania aż do rozgrzania.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie