Jazda skuterem (do 50 cm sześc) bez prawa jazdy i utrata tego przywileju

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #301740
  bogdan70
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Ci, którzy osiągnęli pełnoletniość przed 19 stycznia 2013 r., utrzymują dawne przywileje na zasadzie praw nabytych. Czyli mogą kierować takimi pojazdami nawet wówczas, gdy nie mają żadnego prawa jazdy i nie muszą też zdawać egzaminu na kategorię AM – wszystko jasne . Ale są jakieś pomysły związane z rowerzystami (może też się myśli o motorowerzystach )aby wprowadzić im uprawnienia , więc czy stracą swój przywilej w wyniku jakieś ustawy ?Podobno prawo nie działa wstecz ?

  #301744
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 4 666

  Tak, prawo nie działa wstecz.
  A przepisy niezgodne z konstytucją nie mogą obowiązywać – bynajmniej nie piję tu do obecnej sytuacji, wręcz przeciwnie. Wkurzały mnie już znacznie wcześniej (lata 90′) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które co prawda wskazywały niezgodność przepisów z Konstytucją, ale…
  ^Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności zaskarżanego przepisu z Konstytucją (…) powoduje doniosłe skutki (…) zaskarżony przepis traci moc obowiązującą, co oznacza, że zostaje usunięty z systemu prawnego, przestaje obowiązywać i nie może być już dalej stosowany przez sądy czy organy administracyjne.^
  No właśnie, co za ale? Przepisy niezgodne z ustawą zasadniczą nie maja podstawy prawnej, nie mogą obowiązywać. Bezprawie ma obowiązywać, bo parlament musi mieć kolejne dwa lata na naprawienie swojego babola? Dlaczego?

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button