Jazda skuterem (do 50 cm sześc) bez prawa jazdy i utrata tego przywileju

 • This topic has 1 odpowiedź, 1 głos, and was last updated 5 years temu by Anonim.
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #301740
  bogdan70
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Ci, którzy osiągnęli pełnoletniość przed 19 stycznia 2013 r., utrzymują dawne przywileje na zasadzie praw nabytych. Czyli mogą kierować takimi pojazdami nawet wówczas, gdy nie mają żadnego prawa jazdy i nie muszą też zdawać egzaminu na kategorię AM – wszystko jasne . Ale są jakieś pomysły związane z rowerzystami (może też się myśli o motorowerzystach )aby wprowadzić im uprawnienia , więc czy stracą swój przywilej w wyniku jakieś ustawy ?Podobno prawo nie działa wstecz ?

  #301744
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 4 666

  Tak, prawo nie działa wstecz.
  A przepisy niezgodne z konstytucją nie mogą obowiązywać – bynajmniej nie piję tu do obecnej sytuacji, wręcz przeciwnie. Wkurzały mnie już znacznie wcześniej (lata 90′) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które co prawda wskazywały niezgodność przepisów z Konstytucją, ale…
  ^Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności zaskarżanego przepisu z Konstytucją (…) powoduje doniosłe skutki (…) zaskarżony przepis traci moc obowiązującą, co oznacza, że zostaje usunięty z systemu prawnego, przestaje obowiązywać i nie może być już dalej stosowany przez sądy czy organy administracyjne.^
  No właśnie, co za ale? Przepisy niezgodne z ustawą zasadniczą nie maja podstawy prawnej, nie mogą obowiązywać. Bezprawie ma obowiązywać, bo parlament musi mieć kolejne dwa lata na naprawienie swojego babola? Dlaczego?

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button