Jazda motorowerem z przegladem bezterminowym

Witam posiadam simsona który ma w dowodzie w 2005r przegląd bezterminowy.co grozi mi za taka jazdę gdy zatrzymie mnie policja ? Warto poczekać aż mnie złapią czy samemu się zgłosić? Jak tak to gdzie i ile bedzie to kosztowało ?

Na stację diagnostyczną koszt 51zł a jak cię złapią bez to mandat i zabierają dowód rej a przegląd i tak zrobić musisz żeby go odzyskać a w razie dzwona oc nie dziala bo pojazd nie mial aktualnych badań technicznych.

Nie wiem, czy nie jest też potrzebna wymiana dowodu rejestracyjnego w Wydziale Komunikacji... Koszt coś tak chyba ze 100zł... ;)))

Poza tym jak sprzęt nie był przeglądany przez 10 lat to w ogóle meksyk...

Sprzęt jest po kapitalnym remoncie więc przegląd przejdzie bez problemu :) Miał ktoś z was taki problem mam namysli wymiana dowodu po tak dlugim czasie bądź przegladzie bezterminowym?

No i jeszcze pytanie o OC... czy było przez ten czas płacone... Żeby nie płacić, trzeba by wyrejestrować pojazd, jak nie był wyrejestrowany i OC nie było opłacone, to grozi dodatkowa kara z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego... :(((

Ubezpieczenie było cały czas płacone ,ponieważ motorower był ciagle w eksploatacji aż dziwne że żaden policjant tego jeszcze nie sprawdził. Jednak wole chyba zaplacic jechac na ten przeglad i jezdzic z czystym sumieniem. Czyli jakbym nie robil teraz tego przegladu to ubezpieczenie nie obowiazuje ?

Jak jeździsz bez przeglądu aktualnego, to prawdopodobnie ubezpieczyciel zakwestionowałby ewentualną wypłatę z Twojego OC.
Nie sądzę, żebyś miał problemy z wymianą dowodu rejestracyjnego... w końcu nie musiałeś jeździć skuterem... ważne, że opłacałeś OC, bo zapewne potwierdzenie OC będzie potrzebne przy wymianie dowodu rejestracyjnego. Lepiej to wszystko zrobić i spokojnie jeździć... ;)))

Dowodu nie wymieniasz jak jest na ciebie,tatę,zenka syna szwagra brata ciotki wujka atnkowiaka matki brata:D jak jest miejsce na stempel z przeglądu to problemu nie ma 51zl i po sprawie.