Jazda motorowerem z Prawkiem kat T

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #118028 Reply
    adamski95
    Użytkownik
    • 1

Witam. Mam pytanie : Orientuje się ktoś czy posiadając prawo jazdy kat. T mogę poruszać się motorowerem ? Nie posiadam karty motorowerowej. I czy gdy będę miał 18 lat będę mógł poruszać się motorowerem ?

#118029 Reply
    norbert1710
    Użytkownik
    • 19

z tego co wiem to nie, teraz wyszło prawko kat AM poczytaj sobie o tym, w innym temacie juz o tym było:) Ale policja raczej nie zwraca uwagi na uprawnienia przy motorowerach, sprawdzają trzeźwość, przegląd, ubezpieczenie… no ale nie wiadomo na kogo trafisz

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#118032 Reply
    adamski95
    Użytkownik
    • 1

tak. słyszałem o tym prawku AM. Ale chodzi mi o to jak to jest że jest jazda „na dowód” to czy nie mając 18 lat a posiadając prawko kat T mogę się poruszać po publicznych drogach ?

#118033 Reply
    norbert1710
    Użytkownik
    • 19

teoretycznie chyba raczej nie na 100% pewny nie jestem, szukałem ale nic an ten temat nie znalazłem, najlepiej zapytać się w urzedzie

#118035 Reply
    adamski95
    Użytkownik
    • 1

http://www.skuterowo.com/prawo-jazdy-am-odpowiadamy-na-pytania/ czytając ten wątek znalazłem coś takiego : Paweł: Czy po wejściu tej ustawy będzie można jeździć na skuterze na prawo jazdy kat. B?
    Tak, każda inna kategoria uprawnia do jazdy skuterem.

I co Ty na to ?

#118037 Reply
    norbert1710
    Użytkownik
    • 19

mówiłem że nie jestem pewny:) więc masz już odpowiedź na swoje pytanie hehe;)

#118038 Reply
    adamski95
    Użytkownik
    • 1

Na wikipedii znalazłem też to :

11. kategoria T:

– ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami),
    – pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM,

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jazda motorowerem z Prawkiem kat T
Twoje informacje:

Back to top button