Jaki skuter wybrać. Budżet 2300 zł.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #50815 Reply
    xxx1983
    Użytkownik
    • 1

Witam, chciałbym sprawić sobie skuter, budżet do 2300 zł. Mam auto jednak po mieście do pracy czy na małe zakupy wygodniej i taniej poruszać się jednośladem. Zastanawiam się czy jakiś nowszy np. kymco czy jakis keeway albo coś starszego np. piaggio,pegueot może jakieś inne propozycje? . Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru. , skuter ma niewiele palić będzie używany tylko w mieście. Najlepiej by był bezobsługowy. w miarę duże koła no i nie 15-letni.
    Proszę o pomoc jak macie jakies ciekawe spostrzeżenia albo linki będę wdzięczny.

Reasumując:
    -budżet do 2300 zł
    -duże koła np. 12″
    -dwusów (jak jest jakiś porządny 4t też może być)
    – z małopolski, ew, świętokrzyskie i podkarpacie

[email protected]

#50817 Reply
    ArtekToros
    Użytkownik
    • 3

wiem że to zabrzmi może śmiesznie ale – NOWY made in china , poczekaj do kwietnia maja , będzie tego pełno i w dobrch cenach
    za 2300 markowego to nic nie kupisz 🙂 już wiele na tym forum było o tym , więc wystarczy poczytać

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#50820 Reply
    dodge
    Użytkownik
    • 52

wszyscy jeżeli chodzi o niski budżet zachwalają Ince, z tych tańszych to inca sprint a drochę droższa inca street

#50834 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19

Jak za 2000 to w grę wchodzi tylko jakiś używany sprzęt.Polecam jakiś markowy.Jak dobrze się Porozglądasz to znajdzie się sprzęt który jeszcze parę lat pojeździ.Sam mam taki markowy prawie 20 letni.Jeżdżę już nim 4 lata i zawsze mnie dowiózł tam gdzie chciałem:).Koledze znalazłem niewiele młodszy.Jeździ już drugi sezon beż awarii.Chciał nowego Chińczyka z marketu.Teraz nie żałuje:)Także nie ma co się bać sprzętu co ma 15 lat.Ważne żeby poszukać zadbany sprzęt a na pewno Będziesz zadowolony…

#50836 Reply
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112

Polecam Ci kingway coliber Rex. Szybki i wytrzymały 🙂

#50837 Reply
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17

za 2300 zł, polecam skuter używany,; tjż. honda, yamaha, piaggio itp. Chińczyków w tej cenie, nie warto kupować bo z jakością, jest u nich gorzej, niż u tych skuterków Made In China ,za 3 000 – 4 000 tyś. 🙂

#50838 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

Kup nówkę z marketu za 1500 zł, a reszte przeznaczysz na późniejsze naprawy. Będzie mało palił i dowiezie cię z/do pracy, na zakupy itd. Jak bym miał teraz kupować skuter to bym właśnie taki z marketu kupił. Swoje podstawowe funkcje spełni na pewno. Chyba, że zależy ci na osiągach itp.

#50839 Reply
    dodge
    Użytkownik
    • 52

Sam mam taki za 1500, użytkuje go porządnie od października co prawda narazie tylko 1350 (oczywiście żee to nic i nie ma się czym chwalić),ale żadnej awarii. Na wisłostradzie szedł mi raz 73 (licznikowe) bez blokad oczywiście, trochę z przyśpieszeniem słabo ale to chyba tak u większości jest.. Tak więc osiągi nie złe

edit: dodam że jest to 4T, a spalanie jest w podpisie.. 2,6l.

#50841 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19

Jak chcesz jeździć długo i bez problemów to zadbana markowa używka,jak Lubisz majsterkować to nowy z marketu….ale to juz Musisz sam zadecydować….

#50843 Reply
    xxx1983
    Użytkownik
    • 1
    #50848 Reply
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17

weź Piaggio, lub któreś Kymco 🙂

#50853 Reply
    Stiopa
    Użytkownik
    • 3

Odnośnie tych ogłoszeń. Zastanawia mnie jak przez tyle lat można zrobić taki przebieg? Ja w tym sezonie na same dojazdy do pracy (ok.40 km dziennie) i takie tam kręcenie się po okolicy zrobiłem prawie 6000km….

#50855 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

można. Jak skuter kupił dziadek i jeździ na ryby co dwa miesiące… Albo ktoś jeździ czasem na zakupy… Dużo jest opcji.

#50860 Reply
    orzel94
    Użytkownik
    • 4

Moze yamaha bws, albo jakies piaggio ? Nrg, zip ( starsze roczniki) no i typhoone ale tph i zipek to raczej miejsze sa… do 2000 powinienes sie zmiescic przy tych modelach ale sa nie zniszczalne ;D sam jezdze zipkiem ewentualnie jesli 2t to jeszcze keeway matrix

#50874 Reply
    gajek112
    Użytkownik
    • 0

Witam. Sprzedam skuter marki keeway f-act o poj. 50cm3, skuter w bardzo dobrym stanie technicznym posiada komplet dokumentów,alarm funkcję uruchamiania silnika z pilota,dodatkowy kufer i elektroniczne zegary. Wiecej informacji pod numerem tele. 505395734 za 1800 do negocjacji

#51035 Reply
    het666
    Użytkownik
    • 0

Dokładnie za tyle kupiłem swojego chinola- kingway eurostar. nówka 3 letni 🙂 – tzn. nie używany, ale data produkcji 2008 (kupowałem na wiosnę 2011). Nie narzekam. Ponad 5600 przejechałem do dziś. Moje komentarze na jego temat na ścigacz.pl

#51041 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19

Z tych które Wymieniłeś Kymco albo Gilera ( o ile jest w przyzwoitym stanie i nie była „męczona”) Piaggio Zip trochę mały jest…Wiem bo jeździłem i nie był zbyt wygodny…

#51049 Reply
    Cycek1050
    Użytkownik
    • 0

Malaguti f10 polecam nie jest zbyt wielki ale ogólnie jezdzi sie ok bardzo malo awaryjny 🙂

#51052 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19

Cycek miałem okazje jeździć f10.Zrywny,dynamiczny ale bardzo niewygodny.Dłuższa jazda męczy.A nie o to w skuterze chodzi:) W podobnej cenie co f10 można Sfere kupić.Skuter dużo wygodniejszy i równie dynamiczny….

#51269 Reply
    arka3
    Użytkownik
    • 1

Nie skreślaj nawet 15 letnich skuterów. Może trafić się naprawdę markowy sprzęt za nie wielkie pieniądze. Co z tego że ma 15 lat, jeżeli spora część rzeczy została wymieniona. Skuter to nie jest skomplikowana maszyna, jak coś się zepsuje można to łatwo i tanio wymienić. Sam mam 15 letniego Peugeota z przebiegiem ponad 40tys. km.
    Serce (silnik) był oczywiście kiedyś remontowany i teraz pracuje nienagannie. Cały zeszły sezon przejechał bez żadnej usterki (6tys), w tym czasie żona zdążyła go postawić gumowym do góry i nic mu nie jest 🙂 Po dzisiejszym odpaleniu wiem że muszę wymienić zawór membranowy (60zł) i dalej się toczyć.
    Za tą kwotę polecałbym Ci poszukać Malaguti F12 lub F15, Piaggio lub właśnie Peugeota Speedfight. Gdy trochę poszukasz to znajdziesz fajny zadbany egzemplarz z końca lat 90-tych lub nawet lat 2000-2004
    Na w miarę młode Kymco chyba Ci nie starczy (chyba że krzywe..)

#51272 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19

Popieram Kolegę:) Jak trafisz kilku lub nawet kilkunastoletni markowy skuter w dobrym stanie to jeszcze długo Pojeździsz.Wiem z doświadczenia:)

#51563 Reply
    xxx1983
    Użytkownik
    • 1
    #51565 Reply
    xxx1983
    Użytkownik
    • 1
    #51818 Reply
    arka3
    Użytkownik
    • 1

No, no AP-ka na oryginalnym wydechu, niemal rzadkość 🙂
    Obydwa nie wyglądają źle, wiadomo optycznie odstają od dzisiejszego wzornictwa i miłośnika kolorowych plastików mogą razić.
    Malagut gdzieś stracił jedno lusterko (gdzie i jak ?), poza tym nie wygląda źle. Porządna rozmowa z właścicielem co i jak.
    AP-ka optycznie wygląda ciut lepiej ale to też zasługa lepszych zdjęć.
    Przemawia za nią chłodzenie cieczą i większa podatność na tuning.
    Do tego rzeczywiście wygląda na serię, co tylko jest na plus.
    I tak nic Ci nie zastąpi obejrzenia sprzęta i jazdy próbnej.

#51821 Reply
    marin09
    Użytkownik
    • 19

Ja bym wybrał Rally (zależy od jej stanu),bo mocniejszy od f12 i chłodzony cieczą.W obu skuterach stosowano znany z trwałości i niezawodności silnik Minarelli Horizontal.Od 2008 w f12 zaczęto stosować gorszej jakości chińskie silniki CPI (AC).

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jaki skuter wybrać. Budżet 2300 zł.
Twoje informacje:

Back to top button