Jaki skuter kupić do 2500zł?

Witam, jestem początkującym jeśli chodzi o jednoślady - kilka razy jeździłem na skuterach od znajomych. W lipcu mam zamiar kupić swój pierwszy skuter, mam 15 lat i do dyspozycji 2000 złotych. Chciałbym zapytać jaki skuter polecacie, myśle że jak na pierwszy może być nawet chinol, mogę też kupić za 2000 złotych Piaggio z 2002 roku, przebieg 11 tyś. km tyle, że bez przeglądu i oc. Co mam wybrać?

Po 1 pamiętaj, że skuter musisz ubezpieczyć, kupić OC i przynajmniej kask. Więc albo masz na to dodatkowe środki odłożone albo o tyle trzeba uszczuplić budżet.
Co do samego skutera - zależy to już od tego co Ty wolisz - czy używany markowy, czy nowego chińczyka.

Siema sądzę że najlepszym skuterem w tym przedziale cenowym jest gilera runner sp 50 lub mniejszy peugeot speedfight 2 . Jeśli chodzi o tego co ty sobie wypatrzyłeś to marka dobra ale policytuj się z sprzedawcą , jeśli jest w dobrym stanie to bierz , ubezpieczenie do 100 zł przegląd do 80 zł a i rejestracja ok. 100 zł wyjdzie ci ok. 2300 zł i jeszcze koszty paliwa ale o to się nie bój ŻYCZĘ UDANEGO WYBORU

Są odłożone, jakby była dobra okazja z markowym to bym brał. Ale chińczyka z dobrą opinią bym nie pożałował.
Co do tego piaggio to bede próbował, żeby on ubezcpieczył i zrobił przegląd.

kup sobie jakiegoś keeway albo rometa 727 za 2200 nowego masz i gwarancja itp

kup sobie jakiegoś keeway albo rometa 727 za 2200 nowego masz i gwarancja itp

na pierwszy skuter nowy toros f16 to idealny wybor. nabierzesz wprawy na malym skuterze latwiej oraz zaoszczedzisz. w markecie takie stoja za max 1600zl a byly chyba gdzies za 1499zl nawet. zastanow sie nad tym bo za takiego rometa po co przeplacac? buda tylko inna i to nie wiem czy trwalsza.

na pierwszy skuter nowy toros f16 to idealny wybor. nabierzesz wprawy na malym skuterze latwiej oraz zaoszczedzisz. w markecie takie stoja za max 1600zl a byly chyba gdzies za 1499zl nawet. zastanow sie nad tym bo za takiego rometa po co przeplacac? buda tylko inna i to nie wiem czy trwalsza.

Wiesz co powiem zależy jakiego skutera szuka czy bardziej sportowego czy poręcznego a może takego z dużym komfortem jazdy . Nad tymi cechami trzeba się zastanowić.Gwarancja w takim skuterze jak f16 jest tylko bodajże przez 300 km a raczej wątpię by przez ten czas coś się zepsuło

Poszukaj aprilia sr /yamaha mbk/suzuki katana/speedfight może znajdziesz coś z kymco.
To będzie lepszy wybór.
Ale jak będziesz dbał o chińczyka, to będzie Ci sie trzymał.
Ale wiesz wmienione wyżej skutery firmowe mają wygląd, czego akurat toros f16 czy router Bassa MOIM ZDANIEM nie posiadają ;P .
Potem będziesz mogl tuningować wizualnie/mechanicznie.
Ogólnie 2suwy są bardziej podatne na tuning.
Ale to tylko moja podpowiedź.
Zrobisz jak uważasz :].

Ja z takim budżetem kupiłem używanego Chinola :D.
2suw chłodzony powietrzem po drobnym tuningu. Wymieniłem tylko ssanie :].

:-)

Yamaha97 powiem że jak się dba o chinola (a w ich przypadku to trzeba się o nie troszczyć) to rzeczywiście pojeździ tam trochę :-/ ale i tak lepszą inwestycją bd markowy skuter typu yamaha gilera aprilia itp.

Simson ... coś pomerdałeś :) Gwarancja na torosa F16 to rok a nie 300 km. Po 300 km trzeba wykonać przegląd gwarancyjny, który tą gwarancję podtrzymuje (to zrozumiałe). Na Torosa i Routera gwarancja jest na rok lub 5000 km a na romety 2 lata.

kup sobie chińczyka, wszystko sam zrobisz a jak nie to pomożemy:) części tanie, jak dbasz to jeździ i się nie psuje. v-max i przyspieszenie zalezy od dotarcia.:) co 1500km wymieniasz olej, nie jezdzisz na przeglady zwiazane z gwarancja bo wymieniaja ci tylko olej a jak cos sie rozwali maja cie gdzies... Spotkalem sie z takim przypadkiem na wlasnej skorze. rozwalil mi sie wskaznik paliwa tzn przekrecil, oni zamawiali nowy przez pol roku, nastepnie wymienili i po 2km przestal dzialac. rozkrecilem poprawiolem, dalej chodzi. zaczelo mi telepać keirownica, pwoiedzieli ze m,usialem w cos strzeli kierownica i felge skrzywiułem, wkoncu sam srubke przy kierownicy dokręciłem. :)