Jaki skuter 125 kupić?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Jaki skuter 125 kupić?

Tagi: ,

Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe niezbedny niezbedny 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe niezbedny
    niezbedny
    Użytkownik

Cześć,

ostatnio stojąc w korku do pracy olśniło mnie, żeby kupić sobie jakąś 125-kę. Zacząłem przeglądać strony, fora itd. i tylko mnie to zdezorientowało.
    Generalnie sprawa wygląda tak, że nigdy nie siedziałem na żadnym jednośladzie jako kierowca, ale to nie jest istotne, bo się nauczę. Chciałem tylko podkreślić, że moje pojęcie na ten temat jest bardzo blade.

Szukam skutera używanego do 7k, ale jak się uda, to nawet lepiej do 5k. Przeglądając strony natknąłem się na Hondę PCX, która bardzo mi się spodobała, jeśli chodzi o osiągi i spalanie, ale z kolei przeczytałem, że jest bardzo mała, a ja jestem nieporęczny i mam 190 cm wzrostu.
    No i tak potem się przewijały Honda CBF, Yamaha Cygnus, Piaggio FLY itd. itp. i już się całkiem pogubiłem 🙂
    Nie chcę, żebyście się sugerowali tymi nazwami, które wymieniam, bo nie jestem na nic ukierunkowany. Zależy mi na skuterze, który będzie w miarę żwawy i wygodny dla mnie, ale też mojej dziewczyny (173 cm wzrostu).

Czy jest coś, co moglibyście polecić? Jeśli podałem za mało informacji, to pytajcie 🙂

Janek

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dla ciebie lub dziewczyny czy dla was obojga jadących razem ?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    niezbedny
    Użytkownik

Najlepiej obie te opcje 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

widzisz, propozycji to jest sporo:
    Malaguti Madison
    Aprilla Atlantic
    Aprilla SR MAX 125 (lub jej starsza siostra Gillera Nexus 125)
    SYM GTS i Joymax
    Honda SilverWing (S-Wing)
    . i pewnie jeszcze kilka modeli o takich gabarytach by się znalazło.
    Ale problemy są dwa
    Pi pierwsze każdemu jest wygodnie na czym innym i w innej pozycji.
    Po drugie trzeba jeszcze zdrową sztuke znaleźć w zakładanym budżecie.
    Skoro możesz wydać 7 tysi ja bym założył zakup do 5-5,5 tys i 1500 na płyny, wymiany, opony, drobne naprawy.. itd

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Od siebie dodam, że Atlantic ma wysoko siodło i przy wzroście poniżej 170 będzie problem z postawieniem pełnej stopy. Za to dla dwóch osób jest bardzo wygodny i można robić lekkie trasy typu 200km bez zmęczenia. Pod siedzenie wejdzie jedynie mały kask połówka (przestrzeń jest spora ale płytka). Więc jak coś szukaj egzemplarzy z kufrem (oryginał nówka pojawił się ostatnio na allegro http://allegro.pl/aprilia-atlantic-125-250-400-500-sprint-kufer-oryg-i5334163479.html) oraz akcesoryjną wyższą szybą (http://allegro.pl/aprilia-atlantic-125-200-250-szyba-owiewka-givi-i5065390385.html) która osłoni skuteczniej przed wiatrem zwłaszcza pasażera.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Witaj w grupie olśnionych:-)))

niezbedny
    Użytkownik

A co sądzicie o tym skuterze?
    http://www.motocykle-125.com.pl/lista-prawo-jazdy-b/yamaha-x-max/

Dzisiaj taki oglądałem i wydaje się całkiem sensowny. Nie jest też taki ogromny jak ta Aprilla.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Fajny skuter, ale nie za duży, a ty jesteś wielki (jak dla mnie), a i kobieta do malutkich nie należy. Może być dla was ciut mały, szczególnie we dwójkę. Do miasta wygodne są większe koła. Jest też bardzo podatny na wiatr. Do tego używany trzyma cenę bardziej niż włoskie, czy tajwańskie, a nowy drogi. To oznacza, że za 5K kupisz yamahę w gorszym stanie lub starszą, niż kymco czy gilerę/aprilę, a części i serwis będą droższe.

niezbedny
    Użytkownik

Co do ceny to faktycznie 9-letni kosztuje tyle samo co 4-letnia Aprilia.
    Jeśli chodzi o jego wielkość, to rzeczywiście nie jest duży, ale przymierzaliśmy się do niego dzisiaj i było OK. Ja się mieściłem na luzie i jeszcze przed kolanami miałem sporo luzu a i konkubinie było wygodnie 😉
    Z kolei ta Aprilia wydaje mi się za duża, szczególnie w przypadku jak moja dziewczyna prowadziłaby ją sama.

niezbedny
    Użytkownik

http://otomoto.pl/oferta/yamaha-x-max-125-gwarancja-1000km-ID6yny0W.html

To jest dokładnie to, co rozważam. Powiedzcie co sądzicie. Sprzedający powiedział, że może zejść do 7k. Drogo, tanio? Może warto rozejrzeć się za innym egzemplarzem… ?
    Wszelka rada mile widziana 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie