Jaki silnik do wymiany ?

Witam posiadam Aprilia rs 50 z 2000r i mam pytanie chciałbym przełożyć silnik bo mój się nienadaje
i szukam silnika 125cc i ma ktoś jakieś opcje znaczy chodzi mi o to że chciałbym żeby ktoś podał mi silniki które pasują do mojego motocyklu żebym nie kupił nie pasującego.
Może być od quada ale musi pasować i żeby zawiasy pasowały

Być może; podkreślam - być może będzie do niej pasował silnik z Aprilia RS125. Nic większego i tak nie ma sensu tam wkładać, bo musisz mieć uprawnienia większe niż kat B powyżej 3 lat i w dodatku zrobić przegląd techniczny i wpisać do dowodu rejestracyjnego swap silnika oraz większą moc. Cały proces trochę czasu trwa, pieniędzy wydasz i droższe będzie też ubezpieczenie takiego pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz, narażasz się na konsekwencje prawne i straty finansowe. Zaś w razie wypadku na pokrycie odszkodowania na zdrowiu i mieniu z własnej kieszeni oraz więzienie.
Aczkolwiek Ty masz u siebie silnik Minarelli AM5 a Aprilia RS125 ma silnik Rotaxa, nie wiem czy to da się ze sobą pożenić w jakikolwiek sposób. Najłatwiej będzie remontować stary silnik albo znaleźć taki sam AM5 w lepszym stanie. One nie były jednak zbyt żywotne 10k-15k i w większości wypadków remont.