Jaki olej do filtra powietrza?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Witam Wszystkich!
    Oglądałem dziś sobie filterek powietrza w mojej Ince i wyczyściłem go trochę (przejechałem 900 km od ostatniego czyszczenia). Zastanawia mnie tylko jedno – na przeglądzie gwarancyjnym mówili, że nasączali filtr powietrza specjalnym olejem. I teraz pytanie do Was – jaki może to być olej? Sprawdzałem w necie i jest coś takiego:
    http://kymcosklep.bazarek.pl/opis/155474/shell-advance-filter-oil—olej-do-filtrow-powietrza.html
    Jaki inny, bardziej dostępny olej polecacie?

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Tu jeszcze znalazłem instrukcję o czyszczeniu filterka – może komuś się przyda:
    http://www.samodzielnie.pl/artykul/filtr-w-motocyklu-2.html

Anonim
    Nieaktywny
    • 3
    • 307Postów:

Nie musisz mieć innego,ten jest dobry.Ja osobiście nasączam olejem tym co mam do paliwa.Przy tym twoim jest wygodniej bo jest w sprayu.Chodzi o to żeby wyłapywał kurz i różne drobinki(po prostu się przyklejają).

MarianMj
    Użytkownik
    • 0
    • 60Postów:

Ja używam tego Shella już drugi sezon,ma bardzo dobrą lepkość przez co ładnie wyłapuje nieczystości…
    Nieważne czy Shell czy Castrol czy coś innego ważne żeby był do filtrów.Nawet można tak jak wyżej piszą,olejem do mieszanki…

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

No właśnie o to chodzi, że go nie mam. Muszę gdzieś kupić, a nie wiem gdzie by bezpośrednio. Na stacji Shell (którejkolwiek) pracownicy w życiu nie słyszeli o takim oleju.
    A nie chcę dać 23 złote za olej i 15 za wysyłkę. I może dotrze, a może nie…

grocik
    Użytkownik
    • 5
    • 310Postów:

nie trzeba tym olejem specjalnym nasączać, możesz mieszanką oleju do skutera z benzyną 1:1

Vezyr
    Użytkownik
    • 18
    • 2 406Postów:

Ja waliłem silnikowy lub przekładniowy 😈

Mate
    Użytkownik
    • 0
    • 15Postów:
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Hmm, coś sobie ogarnę. Na razie spsiukałem WD40. Nie jest gęsty więc nie będzie zatykał filtra. Ale potem ogarnę jakiś olej. Dzięki za podpowiedzi i rady.

HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Ja używam Shell Advance Filter Oil

gibkibongo
    Użytkownik
    • 1
    • 38Postów:

to tak:
    olej,paliwo-pół na pół.
    Trochę paliwa i trochę oleju.taka mieszanka to afrodyzjak dla filtra.
    Paliwo paruje,olej zostaje i wyłapuje syfki i pyły.Łatwo się rozprowadza.

Sv80
    Użytkownik
    • 0
    • 552Postów:

Ja używam Castrola ( taki specjalny do filtrów powietrza). 45 zł dałem w salonie kymco 🙂

gibkibongo
    Użytkownik
    • 1
    • 38Postów:

To Mi to taniej wychodzi i działa w 1000%!

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

To ja w sumie zostanę przy wude czterdzieści. Powinien spokojnie wyłapywać wszystko. Nie dałbym za olej do filtra 45 zł.

gibkibongo
    Użytkownik
    • 1
    • 38Postów:

wude czterdzieści???
    WD40???Oj kisiu1981!?
    Tak trzymaj!!!

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Myślę, że nie powinno być z nim problemu, bo po spsiukaniu propan i butan szybko wyparowują, a zanim odparują pomogą olejowi nasączyć filtr dzięki zmniejszeniu jego lepkości dynamicznej. Zostaje olej czyli frakcja o dłuższym łańcuchu węglowym, która nie odparowuje za szybko i zostaje w filtrze pomagając wyłapywać pyłki. Jednocześnie ten olej jest na tyle rzadki, że nie zakleja filtra więc o to, myślę, chodzi…

degename
    Uczestnik
    • 8
    • 988Postów:

Gdy pyłki zaklejają filtr powietrza to znak że należy go wyczyścić. Poza tym benzyna ekstrakcyjna plus olej do benzyny (najtańszy miksol, mixol czy jakoś tak to się pisze, nie wiem, nie widziałem już tego czegoś długo) wystarczą Ci na 4, 5 nasączań a nie będą kosztowały więcej jak 30 zł. WD40 się do tego nie nadaje bo niszczy gąbki itp (sprawdzone).

Vezyr
    Użytkownik
    • 18
    • 2 406Postów:

Filtr się czyści co ok 1500 kilometrów, nie jest to trudne i czasochłonne, a brudny filtr obniża trwałość silnika 🙂

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Czyszczę go co 900 – 1000 km (tzn. zamierzam, bo to było moje pierwsze czyszczenie). A tego, że WD40 niszczy filtry to nie wiedziałem. Nawet rzeczywiście przy zmianie oleju w poldku zostaje mi z literek mineralnego to mógłbym go stosować. Ja właśnie mam gąbkę (z jakimś żółtym futrem?!) Jak na razie nic tam się z nią nie działo, bo odkręcałem dziś z ciekawości jak to wygląda i jak na razie jest o.k.

Odon
    Użytkownik
    • 1
    • 17Postów:

olej każdy i paliwo.
    1/2 na 1/2 .
    Po odparowaniu etyliny zostanie rozrzedzony olej,który spełni role filtra.

wodka85
    Użytkownik
    • 31
    • 211Postów:

ja mam dwa filtry powietrza , jeden to kawalek gabki , myje go w ciełej wodzie z plynem do mycia naczyń , susze a poźniej psikam shellem do filtrów powietrza , dalem na ebayu okolo 5 funtow chyba , przesylka gratis więc wyszło 25 zeta , drugi filter natomiast wyglada tak :

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-filtr-powietrza-yamaha-cygnus-0409-p-9893-1.html

w instrukcji napisali że powinno sie go czyścij jedynie spręzonym powietrzem i to niby wszystko 🙂

Dziadek100
    Użytkownik
    • 31
    • 802Postów:

Raz można ten filtr przedmuchać sprężonym powietrzem,ale póżniej trzeba go bezwzględnie wymienić.W każdym razie nie jest ten filtr wieczny.

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Ja będę musiał wymienić, bo po 12500 km jest podniszczony trochę. Ostatnio nawet go nie spsiukiwałem tylko na suchym jeździłem ale pranym regularnie.

Botek
    Użytkownik
    • 79
    • 188Postów:

Tak szczerze mowiąc ten olej do filtrów tak wiele nie daje no syfy sie do niego lapią ale i bez oleju filtr by je zatrzymywał

barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

Botek napisał:

Tak szczerze mowiąc ten olej do filtrów tak wiele nie daje no syfy sie do niego lapią ale i bez oleju filtr by je zatrzymywał

bez oleju te syfy by powędrowały dalej w głąb silnika 🙂
    krople wody też zatrzymuje

Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

ja mam oryginalny filtr, jeszcze cały :P,po wyjęciu gąbki, udaję się z nią do przepłukania w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń , po to aby cały brud i olej się rozpuścił,po umyciu wywieszam ją na podwórku żeby wyschła, po wyschnięciu zanurzam całą gąbkę w zużytym oleju silnikowym, później wyciskam olej,żeby nie kapało po czym wszystko składam.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button