Jaki motocykl do lokalnej turystyki ~600cc [15 tyś zł]

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #726029
    hcyk
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Witam serdecznie.

    Z racji tego że kończę już prawko na kat. A rozglądam się za jakimś wozidłem. Będzie to pierwszy prawdziwy motocykl w mojej karierze. Jeździło się kiedyś jakimiś motorami typu WSK, MZ’ka jednak nie ma raczej porównania. Teraz tak, motocykl głównie ma mi służyć do jakiejś lokalnej turystyki, wypadów za miasto ale nie będę też ukrywał że chodzą mi po głowie jakieś dalsze wypady. Głównie zależy mi na wygodzie podróżowania czyli między innymi prostej pozycji za kierownicą z racji tego sportowe maszyny raczej odpadają. Nie chcę czegoś mocniejszego niż te 600cc z racji tego że tak naprawdę będę się dopiero uczył także pewnie i tak jakąś glebę zaliczę… Kwotę jaką chciałbym przeznaczyć na zakup to max 15 tyś zł.
    Mój wzrost 183 cm przy 75 kg wagi.

    Od jakiegoś czasu sam trochę rozglądam się za czymś fajnym i o to co wpadło mi w oko
    1. Honda CB500X – W sumie chyba od początku jak zobaczyłem ten model wiedziałem że chce go mieć, słuszna pojemność, dość wysoki no i ogólnie podoba mi się jego sylwetka. Strasznie choruje na tego typu maszyny, pokroju ADV jednak za tą cenę niestety ciężko znaleźć coś fajnego….
    2. Honda NC700X – Podobnie jak wyżej tylko tutaj ta sylwetka jest taka nijaka…
    3. Yamaha XJ6/XJ6 Diversion – Wpadłem na niego w sumie przez przypadek. Ogólnie podobają mi się motory typu Naked, odsłonięty silnik i te sprawy tylko najbardziej boje się braku jakiejkolwiek osłony przed wiatrem (szybki). Uczę się na MT-07 i gdy jedziemy za miasto ten pęd powietrza trochę mi przeszkadza. Stąd też moje pytanie, czy jakaś akcesoryjna szybka ma sens w przypadku tego modelu i wgl coś daje? Przekonuje mnie też do niego opinia że jest to “pancerny” motocykl co w sumie mnie nie dziwi jeżeli latami śmiga w szkołach jazdy i nadal daje radę. Wersja Diversion też jest całkiem ciekawa jednak trochę mi zalatuje ścigaczem a jak wspomniałem zależy mi na tym komforcie jazdy.

    Może wy jesteście mi w stanie coś doradzić? Może jakiś inny model warto wziąć pod uwagę? Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

    #726030
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    hornet 600, ZZR600, Fazer 600, GSX 600F, CBF 600, Translap 600.
    Jeżeli myslisz o trasach to stanowczo bym szukał z owiewkami (kolana, czołowa)

    #726049
    hcyk
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Fazer 600 mi się zwyczajnie nie podoba. Ale ta XJ6 z owiewkami (Diversion) już tak. Ta CBF’ka też wygląda całkiem ciekawie. Ale przynajmniej upewniłem się że musze szukać czegoś z owiewkami.

    #726054
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    no właśnie niekoniecznie.
    Dlatego napisałem że JA lubię owiewki. Czuje że ich potrzebuje. Ale znam koty co po 160km/h jeżdżą w trasy nakedami bez owiewek. To tylko kwestia ciuchów i potrzeb.
    Ja raczej motocyklem dojeżdżam a nie jeżdżę wiec dla mnie zestaw owiewek to powiedzmy jedna warstwa odzieży mniej. Co z kolei po zejściu z moto pozwala wygodniej funkcjonować i nie zalewać się potem aż tak.
    Przed drobnym i szybkiem deszczem też cię to osłoni. Ale przy 2-godzinnej jeździe w deszcz i tak bedziesz mokry.
    Najcześciej jest tak że moto na którm sie widzisz, ten na którym ci wygodnie i ten który kupisz – to trzy różne motocykle :).
    Wychodzi w praniu.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button