Jak pokonać 100 Km skuterem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Jak pokonać 100 Km skuterem

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Wiosną chce się przejechać Nad Morskie oko a potem się wspiąć na Rysy w tym wszystkim chcę tam i z powrotem dojechać skuterem. Pytanie czy skuter to wytrzyma ? robić 30 km i czekać aż wystygnie czy walić całość trasy od strzała ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

chińczyka bym co te 30km studził. chyba że bym był pewny statu technicznego to bym walił po 100km ciurkiem

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

Ot kolejne pytanie z serii „bądz jak wróżbita Maciej”
    – jaki skuter ?
    – seria czy kombinowany ?
    – bagaż, jeśli tak to ile ?
    – jaki stan tech. zadbany czy zajechany ?
    a tak to pozostaje odpowiedzieć na tytułowe pytanie :
    Wsiadasz , przekręcasz kluczyk w stacyjce , jedziesz , zatrzymujesz się , masujesz tyłek , parkujesz , idziesz z buta na Rysy.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Lingija Digital 51 przebieg 2800 km rocznik 2011. Cylinder aluminium z nicasilem prawie już dotarty. Olej to co że zbiornika plus setka do paliwa Castrol 2t. Wał seria. Dysza 75 gaźnik 16 mam też seria. Napęd Staje 6 Sport pro. Centralna strong rolki 5 g. Pasek bando kewlar. Sprężynki +1500 sprzęgło RMS. Wydech gianelli ekstra V2. Opony Continental Twist. To wszystko ma 600 km dopiero. Bagaż tyle co plecak woda szama kamery aparaty baterie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja bym wydumką chłodzoną powietrzem nie pojechał w taka trase. Jeszcze serią z blokadami jakbym nabrał zaufania to może tak.

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Nie mam blokad wszystkie są zdjęte. No właśnie chłodzony powietrzem. To mnie zastanawia.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja robiłem swoim trasy po 60-90km dziennie. Ale to po pierwsze miasto – czyli światła, spowolnienia..itd a po drugie to było rozbite na 3-4 przejazdy

Zdjęcie profilowe Padalec
    Padalec
    Użytkownik

Tak mi się przypomniało :
    Swego czasu gdy funkcjonowała ś.p. Grupa Mazowiecka , pojechaliśmy w cztery maszyny (Router WS-50 , Toros F-16 , Sym Fiddle , Virago 250) w Bieszczady. 420 km zrobione 1 dnia z czterema przystankami czyli średnio 105 km i przerwa.
    Ponieważ Toros F-16 jest bardzo podobny do Digital-a i tak samo „kombinowany” był przez niejakiego „IZDEBSKIEGO 12” to myślę że jak zrobisz przerwę po pierwszych przejechanych 50 km. to spokojnie doturlasz się do celu podróży.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

F16 to 4T i jako taką stabilność temperaturową zapewnia mu ten litr oleju. To jest 2T. Znając życie i 2T to będzie cisnął.
    Nicasil, trasa, a seryjny wał… może już stary jestem ale bym nie zaryzykował.
    A tutaj młody seryjnym dwutaktem ładnie przeleciał, niech Czaki poogląda to może sobie wyrobi własne wnioski.

tyle że to był Keeway z tzw „starych czasów” czyli podobno z tych lepszych czasów

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Oglądałem to już kiedyś 🙂 I nie wyobrażam sobie jazdy 45 Km/h z cylinderm 70 cc. dwie rzeczy mnie martwią czy mi ten wał nie padnie plus czy go nie przegrzeje i mi się nie sklei tłok z cylkiem 🙁

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie