Jak odpalić zimny skuter???

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Jak odpalić zimny skuter???

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe madi madi 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Jinlun
    Jinlun
    Użytkownik

Witam mam problem z odpaleniem skutera gdy jest zimny w temperaturze ok 0 i niżej a wręcz jest to niemożliwe dopiero w piwnicy odpali po ok 1h gdy się zagrzeje macie jakieś pomysły jak go odpalić zimnego?? słyszałem że środkiem plak psiknąć do filtra powietrza i odpala ale czy to prawda? i czy to nie szkodzi silnikowi??? aaa i bym zapomniał mam uszkodzone ssanie lub w ogóle nie działa

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

jeśli ssanie nie działa to nie dziwne że nie odpala, zamiast psikać siuwaksami lepiej naprawić ssanie. bez ssania mieszanka jest widocznie zbyt uboga do odpalenia, możesz spróbować odpalić na lekko skręconej manetce

Zdjęcie profilowe Jinlun
    Jinlun
    Użytkownik

aha czyli lepiej nie pryskać tym czymś? no nic muszę wymienić gaźnik bo ponoć też w nim jest namieszane ale jak na razie muszę kombinować z tym co mam

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Jak masz elektryczne ssanie to ono raczej jest cały czas „włączone” – dopływ prądu do modułu ssania powoduje zmniejszenie ilości paliwa. Gdy kable są przetarte lub ssanie niesprawne to silnik non stop dostaje bogatszą mieszankę.

Ogólnie sprawny skuter, który nie ma wymieszanej benzyny z wodą przy regularnym codziennym odpalaniu nie powinien mieć z tym problemu.

Zdjęcie profilowe Jinlun
    Jinlun
    Użytkownik

aha i przez to może palić znacznie więcej?? no może regularnie to go nie odpalam ale i tak raczej to by nic nie dało bo przed wyprowadzeniem odpalił w piwnicy a jak postał ok2-3 h to umarł w butach tylko piwnica inaczej nie odpali 🙁

Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

przed odpaleniem pokop kopniakiem trochę dłużej bez włączonej stacyjki. wytworzy się ciśnienie i wtedy powinien dojsc do normy

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Wymień elektro zawór ssania i po problemie.

Zdjęcie profilowe Jinlun
    Jinlun
    Użytkownik

Dzięki KrzysiekP twój sposób okazał się skuteczny odpala nawet przy mrozie 😀 a co do ssania to wymienię cały gaźnik w przyszłości

Zdjęcie profilowe bitronxp1
    bitronxp1
    Użytkownik

umnie było podobnie tylko ze odpalał ale jak dodałem gazu to gasł a przyczyna była taka ze koło tylnie powinno byc w górze i musi sie pomału krecic przy starcie az obroty spadna a jak miałem koło na ziemi to sie nie kreciło a to ma cos wspólnego z ssaniem na poczatku ze 20 minut zanim ruszyłem a potem jak doszedłem o co chodzi to po minucie juz mogłem jechac

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

koło ma się kręcić ?! Ciekawa teza… Przecież jest coś takiego jak sprzęgło i na wolnych obrotach koło powinno stać w miejscu.

Router WS 50 2013
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie