inca street50 2T

WITAM WSZYSTKICH,MAM PYTANKO;;;W MOJEJ INCE JEST ROZPIĘTA WTYCZKA[ZNAJDUJE SIĘ NA SILNIKU,JEDNA KOŃCÓWKA WYCHODZI JAKBY Z CEWKI A DRUGA GDZIEŚ NA SILNIKU,KOLOR TO ZIELONY I ŻUŁTY]NIEWIEM CZY MAJĄ BYĆ POŁĄCZONE CZY ROZPIĘTE

A nie są to przewody idące do gaźnika? Musiałbym iść sprawdzić. Tam jest też zielony i też żółty, a kostki czarna i biała...

oj tak właśnie jak mówisz więc mają być zapięte czy nie,i od czego one są z góry dzięki

To są przewody od automatycznego ssania czyli od urządzenia podającego większą ilość benzyny do mieszanki przy zimnym rozruchu. Te kostki muszą być spięte dlatego, że na zimno może Ci skuter nie zapalić (zwłaszcza podczas chłodniejszego dnia).

wielkie dzięki a może jeszcze coś????? otuż przy ruszaniu muszę ince wkręcić na obroty z wolnych nie pojedzie[nie dotarty-]czy to tak ma czy wymaga jakiejś regulacii

Z wolnych nigdy nie pojedzie. Tam masz odśrodkowe sprzęgło i ono wymaga przekroczenia konkretnych obrotów żeby ruszyć. Czy coś Ci sie dławi przy ruszaniu?

Nie masz wpływu na wysokość obrotów podczas ruszania. Za to odpowiadają rolki i sprężynki sprzęgła. Im twardsze tym większe muszą być obroty żeby skuter zaczął ruszać.

Suawek masz na myśli twardsze sprężynki :) Rolki tylko mają wagę chyba, nie maja twardości nie licząc tuningowanych które maja kształt "litery " d

Krzysiek, oczywiście że twardsze sprężynki, powodują większe obroty silnika, zanim nastąpi docisk okładzin sprzęgła, do powierzchni dzwona.
Rolki pomijając kształt i wagę, muszą być śliskie i w miarę miękkie, żeby łatwo się przesuwały i nie wycierały wariatora, dlatego pokryte są teflonem ;)

a co z tymi rolkami w kształcie litery d? one są lepsze dzięki swej budowie?

Oczywiście, twardość dotyczy sprężynek.

KrzysiekP napisał:

a co z tymi rolkami w kształcie litery d? one są lepsze dzięki swej budowie?

Skoro takie wymyślili, to pewnie lepsze, ale ja tego nie sprawdziłem...Teraz mam w kształcie litery D ale z powodu wytarcia oryginalnych :)