Honda Rebel 125 – nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Honda Rebel 125 – nie odpala

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 7 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pyoter
    Pyoter
    Użytkownik

Witam,

Zakupiłem ostatnio motocykl Honda Rebel 125 z 1997 roku. Po przejechaniu ok 70 km, przy rozstawieniu stopki zgasł i już się nie dało go odpalić. Rozrusznik w ogóle nie kręci. Działają tylko światła(kierunki-nie). Paliwo sprawdzone, akumulator też, przełączniki itp również. Nie świeci się nawet dioda od biegu jałowego…
    Co się mogło stać? Co odcięło całkowicie zapłon? Czy może to być jakaś awaria/usterka tej blokady przy stopie? Jest tam taki jakby „bezpiecznik” i odchodzą od tego przewody… Czy awaria tego elementu może powodować brać zapłonu? Dopiero co zakupiony moto i już takie coś ;-( Pomóżcie…

Z góry dzięki!

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, jak ma czujnik stopki to on po to jest.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Pyoter
    Pyoter
    Użytkownik

I może to się ten czujnik o tak z minuty na minutę przepalić/uszkodzić?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak. dużo urządzeń tak ma że działają a potem nagle nie. zresztą czujnik lub jego obwód to tylko jedna z kilku możliwosci. może masz ten wyłącznik zapłonu na prawej manetce przestawiony (jak go masz) a może masz po prostu jakąś inną usterkę

Darka Jelinek
    Użytkownik

U mnie dziś identyczna sytuacja. Zatrzymałam się na parkingu na fajkę i już nie odpaliłam. Sytuacja wydaje się bardzo podobna. Wszytko było cacy. Postuj kilka minut i gdyby nie chłop to już bym nie ruszyła. Pali tylko „na krótko”. Działa tylko dioda świateł i światła. Zero innych kontrolek, brak kierunkowskazów. Akumulator ok, bak pod korek, jutro do roboty chyba się teleportuje.
    Jakieś pomysł co się stało się i od czego zacząć?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

W CZYM?

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie