Honda PCX 125 2019 - drgania przy ruszaniu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Honda PCX 125 2019 - drgania przy ruszaniu

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Radek Niejadek Radek Niejadek 2 tygodnie, 3 dni temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #692032 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe olololo
    lolo

Mam całkiem nowy skuter – przejechane kilka tys. km i od pewnego czasu mam następujący problem. W czasie przyspieszania od 0 przy ok ok. 6-10 km/h w pewnym momencie następuje duże szarpnięcie całym skuterem. Jest to mocne drganie przechodzące przez cały skuter, aż plastiki się trzęsą. Po przekroczeniu 10 km/h wszystko znika. Jest to widoczne zwłaszcza na zimnym silniku. Jest to bardzo deprymujące w nowym skuterze. Co moze byc tego przyczyną?

#692038 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a gwarancja i serwis gwaranta?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #692042 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe olololo
    lolo

Jestem umowiony na serwis ale chciałbym sie jakos przygotować bo w rozmowie telefonicznej bylo to zbywane. Dlatego chciałem dowiedziec sie czy to powszechny problem w tych skuterach?

#692064 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

raczej nie. ale szkoda czasu na zgadywanie. masz gwarancje – jedziesz, zgłaszasz i wymagasz.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #695249 Odpowiedź

Marcin

Witam
    też mam pcx z 2019 i czasami też pojawiają się drgania , szczególnie przy zmianach pogody, ja to olałem i jest OK

Pozdrawiam
    Marcin

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #696603 Odpowiedź

Mariusz

Mam tak samo kiedy temperatura spada poniżej 20 st, a silnik jest nierozgrzany. Po rozgrzaniu wibracje znikają.

#696872 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Radek Niejadek
    Radek Niejadek
    Użytkownik

To jest znany problem, wynika ze zużycia sprzęgła w wyniku jazdy z małymi prędkościami na krótkich odcinkach. Piszą o tym dużo na zagranicznych forach. U mnie pomaga przejechanie się raz na jakiś czas z maksymalną prędkością, ew. ostre gazowanie na wciśniętym tylnym hamulcu (aby sprzęgło się lekko dotarło). U mnie serwis (ASO Karlik Poznań) to olał i powiedzieli, że ten typ tak ma 😛 Nie drążyłem, po prostu już nigdy się u nich nie pojawiłem.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
Odpowiedz do: Honda PCX 125 2019 - drgania przy ruszaniu
Informacje o Tobie: