Honda Lead 50, identyfikacja części

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    VeDo
    Użytkownik

Kilka dni temu kupiłem skuter Honda Lead 50ccm z 2004r 2T
    Nie wiem co mam przy rączce gazu, niby jakiś wskaźnik oleju ale nie wiem na jakiej zasadzie działa
    Kilka zdjęć

Piotrekacm
    Użytkownik

Najprawdopodobniej to wskaźnik ilości płynu/oleju hamulcowego ;).

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

VeDo
    Użytkownik

Jak kierownica jest prosto to ten otwór zapełnia się cały, jak obrócę do boku jest pusty

Drugie pytanie, czy w skuterze jest jakaś miarka oleju silnikowego?

Piotrekacm
    Użytkownik

bo jak masz na wprost kierownice to to ten olej jest w poziomie, a jak obróconą to on tak jakby spada na bok 🙂

U mnie ilość oleju silnikowego sprawdza się przez odkręcenie nakrętki od tego 'lejka' do zbiornika oleju silnikowego .
    Do tej nakrętki jest przymocowany taki „patyczek”, na którym są kreski takie 😉 i jak się go wyjmie to widać do której kreski jest mokre, a w instrukcji jest napisane do której kreski ten patyczek ma byc mokry.
    A tak w ogóle to nie dostałeś jakiejś instrukcji do skutera?

Mam nadzieje że zrozumiałeś 😀

Vezyr
    Użytkownik

Jest to zbiornik płynu hamulcowego.Jego stan sprawdza się na WYPROSTOWANEJ KIEROWNICY I RÓWNEJ NAWIERZCHNI

Musi być powyżej minimum.Jeśli jest tak, to ok.

Oleju w 2T silnikowego się nie sprawdza miarką, tylko musisz wzrokowo do zbiorniczka zaglądać, aczkolwiek jest też lampka kontrolna w zestawie wskaźników, gdy oleju masz za mało.

VeDo
    Użytkownik

Pod siedzeniem mam korek tylko do oleju, który miesza się z paliwem (2T), a do silnikowego nie widzę nigdzie, czyli musi być gdzieś pod plastikami, tak?

Mafia
    Użytkownik

Nie. silnik 2T nie posiada oleju silnikowego, poniewaz dolewasz oleju do tego zbiorniczka pod siedzeniem, po tym w gaźniku robi się mieszanka i przepala paliwo z olejem.

Vezyr
    Użytkownik

Ten zbiornik pod siedzeniem to jest właśnie olej silnikowy.

romet727p10
    Użytkownik

ja mam koło tłumika ten „patyczek” ;P

madi
    Uczestnik

bo masz 4T to musisz mieć wskaźnik poziomu oleju.

Piotrekacm
    Użytkownik

ja też obok tłumika ;D w każdym chyba 4t tak jest 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button