Hamulec nie hamuje

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #159740
  Kacper96
  Użytkownik
  • Postów: 7

  Witam.
  Posiadam skuter Kingway Fiesta 4T. Mam problem z tylnim hamulcem bębnowym. Kidy kupiłem skuter hamulec hamował idealnie jednak po czasie właściwie prawie całkiem przestał hamować. Nie pomogła wymiana szczęk. Co może być przyczyną?

  #159761
  skuterek123
  Użytkownik
  • Postów: 292

  tam przy kole powinno być takie pokrętło.. tak jakby to zaciskania hamulca (jak naciskasz dźwignię to hamulec bardziej ciągnie) szczęki się może trochę zużyły i trzeba po prostu dokręcić hamulec ;p

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #159800
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 170

  Hamulec bębnowy to bardzo prosta konstrukcja, rozbierz koło, obejrzyj, oczyść wszystkie elementy, zobacz czy nie jest uszkodzony ten… no to coś co siedzi między końcówkami szczęk i gdy linka ciągnie, skręca się i je rozpiera – nie wiem jak to nazwać. Szczęki o prawidłowym rozmiarze założone? Tak jak kolega napisał – sprawdź regulację, nie zaszkodzi. Jeśli wszystko działa i wygląda OK, pozostaje jeszcze jedna rzecz – hamulec bębnowy jest dość szczelny, ale nie hermetyczny (nie ma jak) i jeśli dostała się tam choć odrobina oleju (na przykład od strony przekładni jakaś uszczelka puszcza), to okładziny uległy zaolejeniu i hamować nie będą – nie ma siły.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button