Hamulec nie hamuje

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Hamulec nie hamuje

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Damork Damork 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kacper96
    Kacper96
    Użytkownik

Witam.
    Posiadam skuter Kingway Fiesta 4T. Mam problem z tylnim hamulcem bębnowym. Kidy kupiłem skuter hamulec hamował idealnie jednak po czasie właściwie prawie całkiem przestał hamować. Nie pomogła wymiana szczęk. Co może być przyczyną?

Zdjęcie profilowe skuterek123
    skuterek123
    Użytkownik

tam przy kole powinno być takie pokrętło.. tak jakby to zaciskania hamulca (jak naciskasz dźwignię to hamulec bardziej ciągnie) szczęki się może trochę zużyły i trzeba po prostu dokręcić hamulec ;p

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Damork
    Damork
    Użytkownik

Hamulec bębnowy to bardzo prosta konstrukcja, rozbierz koło, obejrzyj, oczyść wszystkie elementy, zobacz czy nie jest uszkodzony ten… no to coś co siedzi między końcówkami szczęk i gdy linka ciągnie, skręca się i je rozpiera – nie wiem jak to nazwać. Szczęki o prawidłowym rozmiarze założone? Tak jak kolega napisał – sprawdź regulację, nie zaszkodzi. Jeśli wszystko działa i wygląda OK, pozostaje jeszcze jedna rzecz – hamulec bębnowy jest dość szczelny, ale nie hermetyczny (nie ma jak) i jeśli dostała się tam choć odrobina oleju (na przykład od strony przekładni jakaś uszczelka puszcza), to okładziny uległy zaolejeniu i hamować nie będą – nie ma siły.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie