Hamulce na skrzyżowaniu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Hamulce na skrzyżowaniu

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe michal78
    michal78
    Użytkownik

Witam, pytanie może banalne ale czy stojąc z włączonym silnikiem np. na światłach trzymacie wciśnęty któryś hamulec ? Mam na myśli sytuacje gdy stoimy na całkowicie równej nawierzchni (gdy jest pochyła to oczywiście musimy trzymać hamulec aby się nie stoczyć). Mam oczywiście na myśli automatyczną skrzynię. Pytam ponieważ nie jestem na 100% pewny czy któryś z hamulców nie jest w jakiś sposób sprzężony ze sprzęgłem (jak w samochodach z automatem tzw „sprzęgłohamulec”)

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe michal78 michal78.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe michal78 michal78.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zacząć by należało od tego co to za sprzęt bo konstrukcje to mogą być rożne.
    Ale zasadniczo sprzęgło nie jest połączone z hamulcem w żaden sposób.
    I nie ma czegoś takiego jak „sprzęgłohamulec” nawet w samochodach z automatem. Mają systemy HOLD, mają tą właściwość że automat się nie stacza w tył na górce ale nie jest to żaden „sprzęgłohamulec”-działa to trochę inaczej niż się wydaje po efektach działania patrząc

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    michal78
    Użytkownik

Vespa primavera 125. Myślę że kostrukcyjnie nie rozni sie pod tym wzgledem od typowego skutera w automacie.

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

też tak mysle że to typowy skuter 🙂
    nie ma żadnego połaczenia sprzęgła odśrodkowego i hamulca.
    No chyba że ciśniesz hamulec tylnego koła i odkręcasz gaz – to wtedy usiłujesz napędzac koło które usiłujesz hamować. Ale to tak samo jakbyś to zrobił w samochodzie.

michal78
    Użytkownik

Ok czyli rozumiem że generalnie jak stoje na światłach to puszczam wszystko o ile nie jestem na pochyłej powierzchni.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie