EGR

Siemka. Powiedzcie mi co to jest to EGR w skuterze i co daje jego odłączenie? Jedni piszą że to blokada a jedni nie. Co o tym sądzicie?
Na czym polega regulacja napędu? Gdzie są blokady w Torosie Fresco?

EGR, OES, system dopalania spalin etc. (bo to o nim mówimy) kieruje część spalin do obudowy filtra powietrza celem dokładniejszego ich dopalania. Zawór doprowadzający spaliny jest otwierany za pomocą podciśnienia z gaźnika.

U mnie wywalenie tego ustrojstwa (myślę, że nie do końca słusznie) nazywanego blokadą OES dało tyle, że skuter mniej zwalnia pod górkę. O ile? Jakieś 5 km/h. Ja polecam wywalić. Nie będzie tak zamulał. To rozwiązanie stosowane jest aby skuter został objęty homologacją. I tylko po to.

Natomiast regulacja napędu to takie dobranie rolek wariatora oraz sprężyny sprzęgła aby uzyskać zadowalający nas efekt w postaci większej dynamiki ruszania etc.

Gdzie się znajduje ten system? Mój toros leci tylko 60kmh. Przyspieszenie się poprawi po wywaleniu tego gówna? Gdzie to sie znajduje i jak to usunąć?

Pod górke albo pod wiatr to niezły muł jest

W skuterze nie ma żadnego EGR!!! Zawory EGR są stosowane w samochodach. Poza tym działanie zaworu EGR nie polega na kierowaniu spalin do obudowy filtra, bo wiadomo, co by się z tym filtrem stało. W skuterach ten zawór doprowadza powietrze z filtra do wydechu w celu dopalenia spalin.