Dodatkowe wskaźniki

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Dodatkowe wskaźniki

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #189496 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

..że ostatnio było o obrotomierzu akcesoryjnym jakimś i tym gdzie go przyczepić a mi się nazbierało rzeczy do zrobienia to chciał nie chciał korzystając z majowego weekendu postanowiłem zaatakować garaż w domu mym co w nim już nie mieszkam.
    Warunki pracy w garażu…oczywiście bajka – nie to co na chodniku pod blokiem. Kto nie musiał ten nie zrozumie.
    Więc tak:
    – ponieważ u chinola pojawiły sie żarówki led mogące być BEZPOŚREDNIO zasilane z instalacji prądu zmiennego z cewki nastąpiła lekka zmiana koncepcji moich lamp LED. Założyłem więc klasyczny przód żeby jeździć ale przy okazji postanowiłem powymieniać ważniejsze kostki na te „hermetyki”

.
    – na drugi ogień wskaźniki: napięcie ładowania/akumulatora i temperatura silnika
    najpierw dziurka woltomierza

woltomierz na przymiarce

test

dalej
    dziura na TV od wyświetlacza temperatury i kilku innych rzeczy

wyświetlacz na przymiarce i teście

.
    test instalacji i zasilania

.
    i w drogę..
    temperatura czujnika w połowie cylindra po około 11km jazdy z prędkościami 70-75kmhi 30 sekundach postoju

i tak se pod blokiem już:

.

w każdym razie – bite 4 godziny zabawy z drucikami, kabelkami, przeciąganiem, lutowaniem , izolowaniem….
    Że też ja sie wyprowadziłem z takiego zaplecza… eh..ile tam rzeczy powstało a teraz matka ma tam składzik

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #189502 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

Fajnie to wygląda – good job Wombat

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #189508 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe watermelon
    watermelon
    Użytkownik

Swego czasu kusiło mnie, żeby zamontować taki:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/VMS_Artificial_Horizon.jpg
    wskaźnik gdzieś w skuterze, ale albo wydoroślałem, albo mi się nie chce.

Romet RXL eco 50 4T (2013) – pyr pyr pyr pyr || Honda PCX 125 (2018) – wziuuuu
    #189509 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

eghm.. 😀 ale te moje mają względy takie raczej praktyczne a sztuczny horyzont… to tak nie wiem. W fordzie Wildcat’cie takie coś jest na desce. Ale w land Roverach już nie 🙂

#189518 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Umiejscowienie chyba (?) nie jest za bardzo ergonomiczne jeśli chodzi o odczyt; da się to odczytać w czasie jazdy?
    Widziałem gdzieś wskaźniki podwójne (gabarytowo takie same) gdzie można mierzyć od razu i napięcie na akumulatorze i jego aktualny prąd ładowania.
    A co do temperatury: jakiej nie powinien przekroczyć w czasie jazdy? Czy trzeba mierzyć to na głowicy czy temp. oleju?

Kymco Downtown 125i

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

#189520 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe kowi
    kowi
    Użytkownik

Witaj Wombat.

93,1 st.C po 30 sek postoju. A jakiego rzędu są temperatury w czasie jazdy tych 11 km z prędkością 70-75 km/h ?
    I drugie pytanie jaka max temperatura jest jeszcze bezpieczna aby nie doszło do przegrzania silnika?
    Sam czujnik od tego termometru ma oczko pod śrubę, czy może wybrałeś ten z taką \\\”grubą szpilką\\\”?
    Jeśli to możliwe pokaż zdjęcie jak przymocowałeś sam czujnik do cylindra.
    Fajnie wyszło.
    Pozdrawiam
    kowi

PS. No to Berg żeśmy się wstrzelili z pytaniem o temp. max. 🙂

Romet Maxi 125
    #189525 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dwusów nie ma temperatury oleju. to ma 4T i żeby nie wiercić miski jest śruba spustowa z dziurką.
    da sie czytać w czasie jazdy- nie ma tragedii.
    ergonomia fajna sprawa ale na górze kierownicy nie ma na to miejsca. Do tego trzeba by zadbać o to by kable sie bezpiecznie skręcały razem z kierownicą, nie zaczepiały o nic.. itd.
    Napięcie na akumulatorze i jego prąd ładowania to jest to samo 🙂 – zależy czy silnik pracuje czy nie.
    O temp max pisałem – okolice 140-150 stopni są seryjnych w silnikach chłodzonych powietrzem dopuszczalne (a tjunerskie lub wyczynowe to ho ho..). Natomiast na żeberkach jest to ciut mniej. Do tego dochodzi powietrze które cały czas chłodzi i czujnik i fałszuje wynik.
    Tak naprawde silnie wiarygodny jest pomiar tuż po zgaszeniu silnika- wtedy powietrze już go nie opływa i nie schładza czujnika i wszystko dookoła ma taką temperatura jaką jest zdolny wypromieniować cylinder. Przez 10-20 sekund to kilogram żeliwa nie ostygnie…
    Ja to raczej traktuje tak że zobaczę jakie wskazania u mnie bedą normą i zobaczę kiedy i w jakich warunkach od tej normy odchodzi.
    Ja czujnik wsadziłem w górnej połowie cylindra a nie na głowicy bo nie interesuje mnie temperatura głowicy i świecy tylko cylindra w okolicy GMP i komory spalania.
    Patentu na montaż czujnika nie pokażę 🙂

#189526 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Spider
    Spider
    Użytkownik

Właściwie to nawet masz rację i zapewne dlatego jakiekolwiek mierniki temperatury bazują na zwykłych diodach krzemowych w funkcji pomiaru temperatury. Mastech się pewnie nieco wykazał kombinując coś tam z termoparą, ale ja nic o tym nie wiew i zasadniczo lata mnie to, podobnie jak… pies Burek, mojego najlepszego i jakże zacnego sąsiada. 😉
    >
    Zrobiłeś kolejny flip-flop na swoje kopyto i źle to nawet nie wygląda, bo parametry pokazuje, nie marudzi zbytnio i focha też nie trzącha. 😉

Eee. 😛
    #189527 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No, to jeszcze nieduży chińczyk, który siedząc między nogami będzie głośno odczytywał coraz liczniejsze wskaźniki na kolumnie kierownicy… 😀

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    #189528 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Spider
    Spider
    Użytkownik

Druidzie, nie szalej zbytnio. 😛
    >
    http://www.rodaknet.com/rp_hania_09.htm

Eee. 😛
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
Odpowiedz do: Dodatkowe wskaźniki
Informacje o Tobie: