Docieranie w skuterze.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Docieranie w skuterze.

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe maro147
    maro147
    Użytkownik

Witam, ostatnio zakupiłem Zippa Axis, nie znam się za bardzo na mechanice. Chciałem się zapytać czy jeśli mam założoną blokadę do 45km/h, to mogę nim jeździć do około 40km/h? Czy dociera się te 75% od obecnie maxymalnej prędkości? Z góry dzięki!

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nagrzej przed jazdą, nie katuj, jeździj na zmiennych obrotach i nie przegrzewaj. Na najwyższe czasem też na chwilę wkręć. I zdejmij blokady.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

Jeśli to 4t to wymień olej silnikowy po 30-50km 😉

Sparrow
    Zdjęcie profilowe agilityrs50
    agilityrs50
    Użytkownik

Ja docieram 0-100-30km/h
    100-200-35km/h
    200-300-40km/h (przegląd 300km)
    300-400-45km/h
    400-500-50km/h
    ale nie wiem czy te 45 i 50 wyciągnie no to się jeszcze zobaczy,takie docieranie jest dobre chyba bo nawet facet w sklepie mi tak powiedział żeby tak docierać.Jak go zamulisz małymi prędkościami to potem będzie ci wolno jezdził ale też nie rozpędzać się szybko przy docieraniu i tak przed jazdą niech 1 min pochodzi i po jezdzie tez zeby sie obroty ustabilizowały.I będzie dobrze.

Zdjęcie profilowe brylant1717
    brylant1717
    Użytkownik

Wg mnie takie docieranie nie ma sensu.
    Tak jak napisał Kisiu, jak jedziesz w drluzsza podroz to daj mu odpoczac po 10 km na jakies 15 minut zeby sie nie przegrzal, zmienne obroty i bd dobrze.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Daniel Głowa
    Użytkownik

Powinieneś mieć napisane w książce od swojego skutera jak trzeba docierać.:)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Boże ludzie.. Docieranie nie jest zależne od prędkości skutera, gdyż jeden ma 35km/h przy maksymalnych obrotach, a drugi ma tą samą prędkość przy małych, ponieważ wszystko zależy od rolek w przekładni, przełożeń, dyszy głównej, stopniu zabrudzenia filtra powietrza.
    Dołączam się do wypowiedzi Kisia. Należy jeździć na wszystkich obrotach, oraz nie nagrzewać silnika, robić częstsze przerwy. Blokady najlepiej zdjąć po ok. 400-500 km.

Kisiu1981
    Użytkownik

Ja jeżdze normalnie jak zawsze i jakoś tak się składa, że silnik sam się dociera. Nie pieszczę się z nim jak z jajkiem. Jeśli materiał zawiera wady to to i tak wyjdzie bardzo szybko – co by się nie robiło.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ja zdjąłem blokadę po 400 km, i silnik bardzo ładnie pracuje, stabilnie. Fakt są problemy z przeniesieniem napędu (pasek), oraz z elektryką, która padła już w 50%, ale tak jak mówię. Silnik równo pracuje. Co dziennie po trasie siekierkowskiej jeżdżę 70km/h, i więcej ta „seryjna” pięćdziesiątka nie wyciągnie. W poniedziałek silnik dostanie nowy pasek Dayco, i zobaczymy jak będzie wtedy jeździł, bo teraz po rozgrzaniu się przekładni pasek traci jakieś te swoje „właściwości”, i efektem jest, że się ślizga.

Kisiu1981
    Użytkownik

WM Motor (Wilmat) forever! Ja mam ich lusterka i to kompletne gówno. Założę to stare, pęknięte, bo nowe już mnie do szału doprowadza.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie