Docieranie skutera w ZIME? Nowy skuter toros f16

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Docieranie skutera w ZIME? Nowy skuter toros f16

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A więc wczoraj zakupiłem swój nowy skuterek – toros f16 nr. 2
    I zaczynam historię z torosem nr 2, bo nr. 1 stoi ze zgiętą ramą.

I teraz tak:
    Zrobiłem już od wczoraj na nim 20km, jeżdżę ze zmiennymi obrotami, często puszczam manetke i po chwili znowu mu ciągne na obroty.
    Wczoraj przez cały dzień skuter rozkręcałem i skręcałem na nowo, bo plastiki były źle spasowane, nie dokręcone itd. To jest taki sam skuterem jaki miałem tylko, ze siedzenie ma całe czarne.

Czy nic skuterowi się nie stanie jak będę go docierał tak jak napisałem wyżej? Czy to normalne, że na zimnym sinilku gaśnie, a jak postoi na wolnych obrotach z 5 minut to już ładnie pracuje bez gaśnięcia?
    Zauważyłem kilka niepokojących faktów: Duże spalanie – jakieś 5L/100km, źle działający prędkościomierz zawyża o 15km/h przy prędkości 45km/h, oraz to, że w starym skuterze miałem tak, że dawałem delikatnie manetkę, i jechał już 45km/h, a w tym aby mi jechał 45km/h to muszę mu na full dać manetkę, to normalne w okresie docierania? Blokad nie zdejmuje na razie, ale czy polecacie docierać skuter bez blokad? Dzisiaj pojadę skuterem do pracy Ojca gdzie w ciepłym miejscu przeczeka na wiosne – wyjąc akumulator? Jakoś go zakonserwować, czy tylko postawić, i niech stoi?

Oczekuje na wypowiedzi 🙂

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Zdejmuj od razu blokady – zwłaszcza obrotów – bo silnik nie będzie tak dotarty jak potrzeba. Tu ewidentnie widzę złą regulację gaźnika. Ach, te serwisy i ich przeglądy zerowe… Śrubki nie umieją wkręcić… Iglicę w gaźniku trzeba by opuścić i śrubkami ustawić – może trochę wyższe wolne obroty i oczywiście mieszankę też. I nagrzewaj go przed jazdą. Zwłaszcza na docieraniu i zwłaszcza zimą. Pałowanie na zimnym silniku może zbyt szybko zakończyć jego życie. Jeździj na zmiennych obrotach wykorzystując pełny ich zakres i łagodnie odkrecając i skręcając manetkę.

Prędkościomierz zawsze zawyża w każdym pojeździe ale 15 km/h to trochę dużo.

Jak postawisz go to niech stoi. Nie przepalaj go tylko.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Myślisz, że powinienem teraz jeździć do serwisu aby mi gaźnik na nowo regulowali – oczywiście za darmo bo na liczniku nie ma nawet 100km, czy powinienem to zrobić na wiosnę zaraz po wyjechaniu skuterem z ciepłego miejsca? Kabelek od blokad od razu zdjąć i jeździć tak do 60km/h, ale ze zmiennymi obrotami?

Kisiu1981
    Użytkownik

Jeśli nie umiesz sam gaźnika wyregulować to jedź do serwisu ale watpię żeby oni potrafili. KAbelek odepnij od razu i używaj wszystkich zakresów prędkości ale ostrożnie zimą. Poza tym zimno nie służy gaźnikowi więc nie wiem czy dobrze robisz docierając go teraz.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dobra kabelek teraz odepnę i zawiozę go 10km do pracy ojca.
    Dziwne – niby „autoryzowany serwis zipp” na młodnickiej, a gaźnika regulować nie umieją… Mam teraz jechać do serwisu czy mogę na wiosne? Bo to chyba jest zależność od przebiegu?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dziwi mnie, że w ogóle teraz zdecydowałeś się na zakup, ja bym kupił gdzieś na początku marca, żeby od razu móc jeździć. A co do przechowywania to wyjmij akumulator, przetaczaj skuter co jakiś czas, żeby opona się nie odkształciła, dokładnie go wyczyść i przykryj czymś przepuszczającym powietrze.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jak nie wiadomo oco chodzi, to chodzi o pieniądze. Na wiosne ten sam skuter w tym samym salonie będzie kosztować 2499 zł – pytałem w salonie.
    Ja go kupiłem za cene nieco ponad 1100 zł, bo rocznik 2012. Więc opłacało mi się go kupić w grudniu jak śnieg leży.

Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

1100 zl? hm moze tez bym kupil 🙂

.. Bez polskich znak’o’w .
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Właśnie chodziło mi o to, że w marcu (jeszcze zima) mógłbyś z rocznika 2012 taniej dostać, jednak 1100 zł to fajna cena.

Kisiu1981
    Użytkownik

Cena naprawdę ładna. A co do regulacji to jedź na wiosnę jak już go rozjeździsz trochę. Będą zresztą inne temperatury więc nastawy również mogą się trochę różnić. A najlepiej naucz się robić to sam – nic trudnego i za to się gwarancji nie traci.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 33 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie