Dobra żarówka BA20D

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

Muszę wstawić nową mocną, dobrą żarówkę do F16. Aktualnie już druga bańka się do tego nie nadaje, W żarówce włókna się przekrzywiły, i świeci pod kątem, nie oświetla dobrze drogi. Potrzebuje coś wstawić co będzie dobrze świeciło w nocy, nie będzie oślepiać innych, nie będzie problemów z policją w razie kontroli, oraz będzie bezpieczna dla chińczyka – elektryki, kloszów itp. Żaróweczka musi mieć oczywiście osobne włókna na światła mijania/drogowe.
    Czy ktoś może coś polecić? Typ żaróweczki to BA20D.
    Co sądzicie o: http://allegro.pl/show_item.php?item=3617895815

Kristop
    Uczestnik

Ona jest chyba nielegalna. A Awiny to nie polecam. Miałem 3 żarówki i po każdej jeździe spalone. Teraz mam holenderskie Bosma i świeci bardzo dobrze.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Nieaktywny

zwykłe bańkowe masz?

Kristop
    Uczestnik

Tak.

HugoBoss
    Uczestnik

Mogę polecić Revo:

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=revo&search_scope=category-19028

Kosztuje sporo,ale też dużo światła daje.

Anonim
    Nieaktywny

http://allegro.pl/zarowka-revo-xenon-ba20d-12v-35w-35w-super-i3636712075.html

??? Nie będzie problemów z policją? Oraz, czy ta żarówka nie powinna mieć takiej blaszki w środku odbijającej światło?

lemonek
    Użytkownik

moi drodzy z tego co się orientuje to ta blaszka jest do tego ,ze są to światła mijania a drogowe (czyli tzw. długie ) blaszki nie mają..
    „Blaszka ” jest po to,żeby światło nie dawało po ślepiach użytkownikowi naprzeciwko.
    A co do niebieskich to o ile mnie pamięć nie myli są zabronione jako światła do oświetlania drogi. tzn. możesz za nie dostać mandat……

Anonim
    Nieaktywny

Cd…
    Z racji, że muszę już wymienić żaróweczkę – teraźniejsza żarówka świeci „zaj*biście”… pod kątem – (zrobiły się światła mijaniodrogowe/drogowe :)) ).

Znalazłem w pewnym sklepie, który jest w Warszawie 🙂 żarówki halogenowe BA20D 35w/35w firmy NARAKU :)), i to jeszcze ze specjalnym odbłyśnikiem :))).

I teraz tak:
    Co będzie lepsze – Zwykły biały halogen NARAKU ze wspomnianym odbłyśnikiem ( http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MTUwMDMzOQ== )

czy może to samo w niebieskim szkiełku „Xenon”

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MTUwMDM0Mg==

Chodzi o to, aby świeciło zarąbiście – zwłaszcza w środku nocy, była zarąbista jakość (aby mi się nie spaliła w środku nocy wracając z jakiejś wycieczki), oraz nie było problemów z policją.

Michalk001
    Uczestnik

Ta AWINA którą podałeś w pierwszym poście jest właśnie bardzo dobra. Ja używam takich od 2 lat i nie mam najmniejszych problemów. Dają ładne białe światło, i nie przepalają się łatwo. W dodatku nie dość że Policja się nie czepia – to jeszcze bezproblemowo przeszły przegląd techniczny w zeszłym roku.

Anonim
    Nieaktywny

Tak, tylko jedno mnie zastanawia…
    Standardowa bańka w środku ma blaszkę. Jeżeli włączę światła drogowe światło w żarówce odbija się od owej blaszki, pada na odbłyśnik reflektora, który rzuca światło, że świeci tak a nie inaczej.
    Są aukcje z żarówkami halogenowymi bez tej blaszki – dwa włókna – jedno obok drugiego, a są też żarówki (właśnie znalazłem) z ową blaszką. O co mi chodzi? Otóż boję się, że kupię żarówkę, która będzie świeciła światłem mijania/mijania lub światłem drogowe/drogowe. Stąd moje przekonanie do żarówek z ową blaszką w środku.
    Nie mam racji? Jak, tak to napisz, bo po prostu tak sobie myślę, że skoro w bańce jest ta blaszka, to powinna być też w takim halogenie (?), chyba, że się mylę, i halogen inaczej świeci(?)

Michalk001
    Uczestnik

Kiedy włożysz żarówkę to włókna ustawiają się jedno nad drugim. W świałach mijania świeci górne włókno dzięki czemu odbija się nieco w dół i nie oślepia innych kierowców. Poza tym jak włożysz taką żarówkę to możesz skorygować snop światła regulacją przy reflektorze. Śmiało wkładaj taką, sprawdzona na F16 znajomego – odkąd mu poleciłem i zamontowałem taką, to nie używa nic innego. W dodatku w czerwcu byłem na przeglądzie i diagnosta sprawdzał barwę światła jakimś przyrządem. Wszystko było ok. Nie jest zakazana niebieska bańka, tylko niebieska barwa światła. A te żarówki dają białe. No i Policję już tyle razy mijałem że nawet nie zliczę – nigdy mnie nie zatrzymywali.

madi
    Uczestnik

Potwierdzam, też miałem tą żarówkę (z resztą od Michała), świeciła bardzo dobrze, znacznie lepiej jak zwykła BA20D.

Anonim
    Nieaktywny

Panowie 🙂
    Byłem dzisiaj w sklepie. Niestety żarówki niebieskie \”xenonowe\” się skończyły, wiec zakupiłem normalny halogen BA20D, niby firmy Naraku, o której na żarówce ani słowa. Mocno się zdziwiłem, gdy zobaczyłem na żarówce napis w kółeczku E4 – Tak, jest homologacja :), A żarówka świeci 10 razy lepiej niż poprzednia pokrzywiona bańka.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia

Jak świeciła stara bańka:

Jak ją pokrzywiło 😛 :

Nowy halogenik:

Nigdy nie kupujcie niemieckich żarówek Narva.
    Dzisiaj o północy przejadę się celem ustawienia reflektora, oraz zrobię parę zdjęć jak to cudo świeci. Wreszcie bez problemów mogę jeździć o każdej porze dnia, i nocy 🙂

Oberschlesien
    Użytkownik

🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button