Daelim Otello 125cm3 - coś piszczy

Proszę o poradę.
Moj skuter to Daelim Otello 125, 2011 r. 8300km przebiegu.
Przy jeździe pomiedzy 55-75 km/h z okolic silnika wydobywa sie pisk. Piszczenie ustaje po puszczeniu manetki. Na wolnych obrotach i przy malej predkosci tez nic nie slychac. Przy szybkim dodawaniu gazu, gdy rozpedzam sie od 0 do 80km/h (manetka odzkrecona) rownież nie piszczy. Gdy tylko zwolnie i jade stala predkoscia (ok. 60) zaczyna piszczec - puszczam gaz - przestaje.
Wrzucam link do filmiku z objawami.
https://youtu.be/LnO6zDwejgU
Od 36 sek. filmu slychac najlepiej.
Co to moze byc?

Witam,sprawdź poziom oleju w przekładni{najlepiej wymień olej),odkręć kapę napędu,zdemontuj wariator i sprzęgło ,wszystko należy przejrzeć.Przy zdjętym wario warto odpalić silnik(o ile jest taka możliwość)i posłuchać silnika.Ps. widzieliśmy się nad Zalewem Koronowskim,rozmawialiśmy ,podjechałem Kymkiem .Jakby co ,to po świętach możesz podjechać do mnie to razem coś pomyślimy(teraz pracuje po 12 h :frowning: ).

Witam ponownie.
Za radą “wuja69” wymienilem olej w przekladni - po operacji, bez zmian.
Dzisiaj sciagnąłem kape i wariator.
Talerze wariatora gladkie, dwie rolki juz lekko wytarte, reszta okragla. Tuleja bez luzow. Pasek takze bez pekniec, przetarc, nie widac, zeby gdzies sie ocieral itd. Wyglada jak nowy. Wszystko bylo brudne wiec umylem benzyna.
Co do sprzegla. Niestety nie dalem rady go odkrecic, tyle co udalo mi sie “podciagnac” talerz, pokrecic, poruszac sprezyna itd.
Objawy nadal pozostaly.

a jak go postawisz na centralnej nóżce,odpalisz i przygazujesz nie jesteś w stanie zidentyfikowac źródła dźwieku?

bo na tym filmie to ja nic nie słysze - wiatr, mikrofon kamery… itd

Na postoju nic nie slychac. Fakt, nie odkrecalem manetki zbyt mocno, bo skuter chcial “uciekac” ze stopki.
Jutro rano zrobie test na postoju i nagram filmik, nagram tez kolejny film z przejazdu…moze tym razem uchwyce ten dzwiek.
W pierwszej chwili myslalem nawet, ze piszcza hamulce, ale tarcze sie nie grzeja. Na lozysko tez mi to nie wyglada, bo piszczenie jest scisle zwiazane z dodawaniem gazu i jego puszczaniem…jesli sie nie myle to lozyska szumialy by coraz glosniej przy zwiekszaniu predkosci, bez znaczenia czy daje w gaz czy nie?

Witam po dluższej przerwie.
Niestety mimo wielu prób nie udało mi sie nagrać piszczenia skutera w lepszej jakości. Mikrofon nie chce zlapać tego dźwieku przy jeździe powyżej 60km/h.

Przesyłam filmik z działania na postoju. Zastanawia mnie jedno. Czy pasek napędowy powinien tak drgać, “latać” góa/doł?

Na filmie widać, ze dwie łopatki od przeciwtalerza sa urwane…jednakże skuter piszczał juz wtedy, gdy byly cale (urwałem podczas odkrecania wariatora).

https://youtu.be/-bfdgnuLI24

Witam ,na moje oko pasek jest zużyty ,lub za długi.Trzeba zmierzyć szerokość i sprawdzić długość paska.