Czy to zalicza się do wady ukrytej silnika?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle Czy to zalicza się do wady ukrytej silnika?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #673972 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Res
  Res
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam niedawno (1.5 tygodnia temu)zakupiłem motorower <u>Yamaha tzr</u> 80 sprzedawca zapewniał mnie że jest po remoncie
  i ma przejechane 300km(czyli jeszcze na dotarciu). Po 150km dałem motocykl do mechanika aby upewnić się czy wszystko z nim gra. Okazało się ze kompresja wynosi 6barów co jest według mnie nie możliwe w motocyklu świeżo po remoncie. Tutaj moje pytanie sprzedawca oskarżył mnie że to ja przez te 150 km musiałem źle go docierać przez co kompresja spadła,czy jest to możliwe(pomimo że jeździłem 50km/h)? Drugie moje pytanie to co mogę teraz zrobić jak sprzedawca odmawia zwrotu motocykla zablokował mnie podczas próby kontaktu??

  #673973 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 642

  Nie jest to wada ukryta silnika. Skoro zrobiłeś nim 150 to chyba oglądałes go podczas zakupu i odbioru a potem nim jeździłeś.
  To jak jeździłeś to tylko twoje twierdzenie a twierdzić możesz sobie cokolwiek.
  Oczywiście że nie jest mozliwe żeby było 6 barów w silniku po remoncie ale jest całkowicie mozliwe w silniku zajechanm tuz po remoncie.
  Co możesz zrobić? Możesz sobie pluć w brode. Możesz iść do sądu ze sprzedającym i usiłowac coś udowodnić ale najtaniej i najszybciej bedzie kupić kupić nowy cylinder i go wymienić.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #673974 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Szumek811
  Szumek811
  Użytkownik
  • Postów: 782

  Teoretycznie można to podciągnąć pod to, że sprzedający zataił prawdę o stanie pojazdu ale jeszcze musisz mu to udowodnić w sądzie. Nie masz szans

  Nie pomagam na priv 😉
  #673976 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 642

  Teoretycznie to możesz mu wysłac poleconym (a najlepiej żeby to zrobiła wynajeta kancelaria) przedsądowe wezwanie do wycofania się z umowy. Jak sie wystraszy to fajnie a jak sie nie wystraszy to nie fajnie.
  Możesz powołać rzeczoznawców (za których zapłacisz) którzy zrobia ekspertyze tego silnika i MOŻE dojdą do pasujących ci wniosków. A potem zostaje batalia sądowa. Na sprawe poczekasz z 18-25 miesięcy i one sie może kolejne ~naście miesięcy ciągnąć.
  Koszty i czas sobie policz.

  A wg mojej oceny to ta “Yamaha po remoncie” to motorek który został zajechany i najtańszym możliwym kosztem (tanim cylindrem) podszykowany na sprzedaż. Za 120zł kupisz taki cylinder i możesz teraz zrobić to samo. Wiec sam sobie policz koszty i czas.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Czy to zalicza się do wady ukrytej silnika?
Informacje o Tobie: