Czy po zdjęciu blokady z wariatora (blaszka) trzeba wyregulować gaźnik?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Czy po zdjęciu blokady z wariatora (blaszka) trzeba wyregulować gaźnik?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Bartolini Bartolini 7 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kubas121
    kubas121
    Użytkownik

Posiadam skuter peugeot vivacity rocznik 2000. Dzisiaj zdjąłem tą dodatkową blaszkę z wariatora. dodam ze te rolki w środku były już dosyć poździerane, a sam wariator w środku wydawał sie jakby brudny (pomyślał ze to jakis smar albo coś takiego, więc zostawiłem tak jak było). Problem w tym że osiągi skoczyły raptem z licznikowego 50km/h na 55-57km/h :/.Jest to jedyna blokada która blokuje v-max. Jest jeszce druga zawirowywacz spalin, ale ma on wpływ tylko na przyspiesznie. Wie ktoś jaka może być przyczyna? Może problem tkwi w niewyregulowanym gaźniku, albo po prostu skuter jest już stary i wysłużony (23 tys na liczniku).

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

A właśnie że zawirowywacz spalin powinien być ucięty jak pierwszy bo w 2T tłumik to bardzo ważna rzecz.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe kubas121
    kubas121
    Użytkownik

Kapuchon napisał:

A właśnie że zawirowywacz spalin powinien być ucięty jak pierwszy bo w 2T tłumik to bardzo ważna rzecz.

Właściwie to próbowałe zdjąć tą blokadę, ale ni jak nie mogłem znaelźć tego zawirowywacza (być moze poprzedni właściciel go usunął?!, z przyspieszenia jestem zadowolony więc moze rzeczywiście został juz wczesniej odcięty). Szukałem wszędzie i nie moge znaleźć. A jak z tym gaźnikiem? regulować czy nie? skuter chodzi normalnie nie dławi sie nie gasnie itd, tylko po prostu ma słabe osiągi

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Ja po odblokowaniu nic nie regulowałem i śmiga. Zawirowywacz spalin to taka dodatkowa rurka odchodząca od tłumika przy mocowaniu do głowicy.
    Należy ją uciąć i zaspawać po niej dziurę. Bez spawarki się nie obejdzie.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Po zdjęciu blaszki nie trzeba regulować gaźnika, bo on nie ogranicza obrotów silnika tylko przesuwanie się paska po talerzu wariatora. Brud, który znalazłeś w środku przekładni to w większości starty pasek napędowy. Bieżnie rolek, wariator, sprzęgło – tam nigdzie nie ma prawa znaleźć się jakikolwiek smar! Jeżeli masz 2T, to ta rurka może ograniczać osiągi, w 4T zazwyczaj jest to głównie wymóg homologacyjny (czystość spalin). Przy takim przebiegu warto podjechać do pierwszego lepszego warsztatu, żeby zmierzyli sprężanie czujnikiem wkręcanym w miejsce świecy – cylinder, tłok i pierścienie mogą być już wyeksploatowane.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Bartolini
    Bartolini
    Użytkownik

Po usunięciu zawirowywacza polecam jednak regulacje gaźnika. Po usunięciu zmienia się ilość powietrza docierająca do gaźnika.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie