czy po dotarciu skutera skuter bedzie szybszy?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery czy po dotarciu skutera skuter bedzie szybszy?

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pietro Pietro 8 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe bitronxp1
    bitronxp1
    Użytkownik

witam
    czy po dotarciu skuterka jego predkosc wzrosnie jak to jest w zaczywistosci ?

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Z tego co pamiętam z jednakowej dawki paliwa możemy uzyskać różną moc – skuter którego pierścienie nie przylegają dobrze do ścian cylindra (nie jest odpowiednio dotarty) nie pojedzie szybko bo:
    a) część kompresji ucieknie przez nieszczelne pierścienie,
    b) wyższa temperatura powoduje nadmierne rozgrzanie elementów w silniku które zaczną coraz mocniej trzeć o siebie.
    Przegrzanie silnika oznacza większe tarcie i większe zniszczenie cylindra, większe nieszczelności oznaczają mniejszą prędkość maksymalną i większe zużycie paliwa. Jeśli więc docierasz skuter z głową na pewno będzie miał większą prędkość maksymalną.

I mam nadzieję że nie powstanie tu kłótnia o sposoby docierania silnika bo każdy jest dobry na swój sposób 😉

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

u mnie po dotarciu (po ok pierwszych 50 km) nieznacznie wzrosła

Zdjęcie profilowe Cionek1
    Cionek1
    Użytkownik

Ja powiem na swoim przypadku, że z każdą setką na szafie mój skuter jakoś ma lepsze przyspieszenie. Z tego by wynikało że jak będę miał 10000 km na blacie to będzie szedł jak ferrari. Nie!

Uważam że po dotarciu będzie troszkę bardziej zrywniejszy i będzie miał większy v-max. Tylko docierać trzeba głową i nie przegrzewać. Nie stosować się zbytnio do instrukcji gdzie pisze, że przez pierwsze dwa lata świetlne trzeba jechać 3km/h. Jeździj do 40km/h ale nie przegrzewać bo wtedy lipa. Jak tak będziesz docierał do co najmniej 600km to skuter będzie mocniejszy niż na początku.

Cionek

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/32887] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/32887/icon3.png[/IMG][/URL]

Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Moim zdaniem tak, ale w ferrari to raczej się nie zmieni 😈
    Wiadomo że te pierwsze 1000-1500km to wszystko się w silniku dopasowuje i zgrywa, by po dotarciu ładnie grało he :D. Pozdrawiam!

Mystek

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    bitronxp1
    Użytkownik

koles ma takiego jak mój i ma tez moduł odblokowany 70km na prostej 80km z górki ale ma 4000tys km przejechane
    ja po 500km wymieniłem moduł bo zjezdzanie z górki na odcinajacych obrotach to porazka i na prostej jakies 55km/h a z górki 62km/h i ciekawe czy tak jak kolega wyzej napisał ze co 100km ma lepszego kopa zeby sie przekonac bede sprawdzał max np po 50 przejechanych km

roomcajz
    Użytkownik

ee, jak masz już ponad 500 km to się nic nie zmieni, wygląda jakby jakaś blokada została. w praktyce docieranie elementów silnika trwa pierwsze 30 km i wtedy osiągi mogą się zmienić o ok 5 km/h. na pewno nie o 25

bitronxp1
    Użytkownik

tak ma jeszce blokady na filtrze powietrza i nie wiem czy na wario jest

roomcajz
    Użytkownik

na wario jest prawie we wszystkich
    – masz odpowiedź

bitronxp1
    Użytkownik

wydaje sie tez prawda to co kolega degename napisał o tych tłokach,pierscieniach

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie