Czy nie zagrzeje mi się skuter?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #67550
    uefa08
    Użytkownik
    • 41
    • 110Postów:

    Witam,

    Mam Piaggio NRG 98r. LC po tuningu, wybieram się nad jeziorko (60 km) i mam pytanie czy muszę robić jakieś postoje, bo fotka pokazuje stan temperatury po przejechaniu 7 km przy 3/4 gazu.

    Uploaded with ImageShack.us

    #67551
    Fubu2PL
    Użytkownik
    • 19
    • 593Postów:

    hmm na twoim miejscu wymienił bym termostat a jeśli nie to jechałbym na max 65% gazu i robił postoje co 10-15km ale wymień termostat 🙂 tak dla pewności 🙂

    #67554
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

    a ile masz kresek normalnie ?
    Jak jest gorąco ma prawo się bardziej nagrzać, po to jest czerwone pole żeby ostrzegać.
    Jak będzie się zaczynał grzać rób postój.

    #67563
    elloco
    Uczestnik
    • 11
    • 511Postów:

    Działa to zapewne tak jak w samochodzie , na jakimś poziomie musi się utrzymywać temperatura silnika, gdyby podeszło pod czerwoną skalę to gorzej a tak myślę że jest ok.

    #67573
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Nie wiem jak to jest w tym skuterze ale według mnie jest ok. Czy kiedykolwiek wskazówka powędrowała dalej niż za tą połowę ? Wydaje mi się że to jest właśnie optymalna temperatura pracy silnika i dlatego wskazówka stoi na środku jak w samochodach po osiągnięciu 90 stopni. Jeśli nawet to gdy wskazówka zbliżała się na czerwone pole natychmiast rób postój.

    #67580
    andrzej2310
    Uczestnik
    • 0
    • 315Postów:

    Jest ok, silnik musi nabrać optymalnej temperatury dopiero termostat puszcza obieg chłodzenia, u mnie w hondzie termostat otwiera się przy 80 stopniach,

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button