! Forum Motorowery Czy łatwo?

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Hodanka
    Hodanka
    Użytkownik

Cześć!
    Na początku chciałem kupić skuter ale moją uwagę przykuł romet ogar
    900 racing .Znalazłem go za 3100 zł i głównie mnie interesuję czy trudno mi by było się nauczyć zmieniać biegi żeby nie zaliczyć gleby (nigdy nie miałem styczności z biegówkami) .I jeszcze jedno jak bym go miał docierać czy tak samo jak skuter ?

Zdjęcie profilowe radwan962
    radwan962
    Użytkownik

docierać tak samo a jazda biegówka nie jest trudna po 2 rundach po osiedlu ogarniesz

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Powiem tak: Cały sezon jeździłem na skuterze. Kumpel ma simsona sr50. Nie miałem nigdy wcześniej doczynienia z biegókami ale kolega mi wszystko wytłumaczył i 5 min i wszystko ogarnołem i śmigałem 80kmh. Biegi to nie problem 🙂 Zapytaj kogoś doświadczonego to Ci wytłumaczy bo to troche pisania jest 🙂 Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Hodanka
    Hodanka
    Użytkownik

Czyli mówicie że nie trudno się nauczyć a z docieraniem co bo w skuterze 4t puszczanie manetki i zwalnianie a potem przyśpieszanie a w biegówce biegi zmieniam da się tak zrobić żeby puścić manetkę i żeby zwolnił z 40 km/h do 15 km/h ? A pózniej pszyspieszyć znowu do 40 km/h bez zmiany biegu?

Zdjęcie profilowe radwan962
    radwan962
    Użytkownik

wszystko sie da ale silnik rozwalisz.. tak jak bys w aucie ze 120 na 20 zwolnił bez zmiany biegu,ale w biegach o to chodzi ze mozna sie bawic I kombinowac

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Dominik
    Dominik
    Użytkownik

Luzik…Na pewno ogarniesz Technikę jazdy tym bardziej jak masz stycznosc ze skuterem.Ja po pierwszych 15 minutach nauczyłem sie zmieniac biegi bez sprzegła w Hyosungu XRX 😉

Zdjęcie profilowe krol12
    krol12
    Użytkownik

Pamiętaj również, że masz jeszcze 2 nogi, które chronią przed glebą=D

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Trochę chęci i 5-10 minut i umiesz ;d

Zdjęcie profilowe TheMiqlaq
    TheMiqlaq
    Użytkownik

Ja musiałem nauczy się w 10 s bo wjechałbym w krzak :D. Prościzna. Ogar ma chyba biegi w układzie 1-N-2-3-4 czyli standardowym. Będzac na luzie wciskasz sprzęgło i wajchą od biegów w dół na jedynke. Puszczasz wolno sprzęło dając jednocześnie gazu do jakichś 3 tyś obrotów i jedziesz. Kolejna zmiana już przy jakichś 7-8 tyś. Sprzęgło do oporu i mocno stopą w góre tak by nie wskoczył luz. Puszczasz sprzęgło itd ;). Ja redukuje bez międzygazu przy jakichś 1,5-2,5 tyś obrotów, ale mam dwusuwa. Zmiana biegów to nic trudnego. Poproś kolege albo sprzedawce by ci pokazał jak zmieniać biegi. Załapiesz w 3 minuty, a frajdy z jazdy trochę będzie :).

Tezia :*

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

dodajcie instrukcje obsługi papieru toaletowego
    to jest prostsze

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie