Czujnik poł. przepustnicy- jaki wpływ na działanie silnika zasilanego gaźnikiem?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Czujnik poł. przepustnicy- jaki wpływ na działanie silnika zasilanego gaźnikiem?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wuja69 wuja69 4 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe wuja69
    wuja69
    Użytkownik

W gaźniku mojego Kymco AC taki czujnik występuje,tak się zastanawiam jaki wpływ ma na pracę silnika? czy przyspiesza zapłon?Mam prośbę- może Ktoś ma wiedzę na ten temat i zechciał by się podzielić.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

raczej tylko zapłon. jest wpięty w CDI jako jedyny czujnik, sam gaźnik żadnych innych elektrozaworów (typu hamowanie silnikiem) nie ma wiec może mieć wpływ tylko na zapłon. Jest klasycznie podciśnieniowy – żadnych przepływomierzy, maf, map….itd czyli elementów które z TPS powinny sterować dawka paliwa więc nie od tego jest.
    Więc wydaje mi się że wpływa ma ale ten wpływ chyba też jakiś bardzo znaczący nie jest bo w procedurach diagnostycznych nie ma opisanych objawów usterek powiązanych jednoznacznie z TPS – na zasadzie że:
    cośtamcośtam w zakresie.. -sprawdź rezystancje/obwód TPS

wiec mój wniosek taki że szalenie krytyczny nie jest.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe wuja69
    wuja69
    Użytkownik

Dziękuję za informacje,pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jak się zachowuje z odpiętym?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe wuja69
    wuja69
    Użytkownik

Sprawdzę jak zamontuję do końca obrotomierz ,opisze reakcje na odłączenie czujnika.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie