Czujnik poł. przepustnicy- jaki wpływ na działanie silnika zasilanego gaźnikiem?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #294350
  wuja69
  Uczestnik
  • Postów: 128

  W gaźniku mojego Kymco AC taki czujnik występuje,tak się zastanawiam jaki wpływ ma na pracę silnika? czy przyspiesza zapłon?Mam prośbę- może Ktoś ma wiedzę na ten temat i zechciał by się podzielić.

  #294351
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 033

  raczej tylko zapłon. jest wpięty w CDI jako jedyny czujnik, sam gaźnik żadnych innych elektrozaworów (typu hamowanie silnikiem) nie ma wiec może mieć wpływ tylko na zapłon. Jest klasycznie podciśnieniowy – żadnych przepływomierzy, maf, map….itd czyli elementów które z TPS powinny sterować dawka paliwa więc nie od tego jest.
  Więc wydaje mi się że wpływa ma ale ten wpływ chyba też jakiś bardzo znaczący nie jest bo w procedurach diagnostycznych nie ma opisanych objawów usterek powiązanych jednoznacznie z TPS – na zasadzie że:
  cośtamcośtam w zakresie.. -sprawdź rezystancje/obwód TPS

  wiec mój wniosek taki że szalenie krytyczny nie jest.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #294405
  wuja69
  Uczestnik
  • Postów: 128

  Dziękuję za informacje,pozdrawiam.

  #294416
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 033

  a jak się zachowuje z odpiętym?

  #294472
  wuja69
  Uczestnik
  • Postów: 128

  Sprawdzę jak zamontuję do końca obrotomierz ,opisze reakcje na odłączenie czujnika.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button