Co ile postój.

Założyłem nowy cylinder żeliwny z tłokiem do Peugeot Speedfight 2 AC (chłodzony powietrzem). Jest ODBLOKOWANY. Przejechałem na nim już 670 km. Chciałbym wiedzieć ile mogę jechać bez postoju i z jaką prędkością aby nie przegrzać silnika. A po czym poznać czy silnik jest tak gorący że trzeba zrobić postój??????? Zawsze robiłem postoje co 5-10km z prędkością 40km/h-50km/h czasem do 60km/h, a v-max to 75km/h. Prosze o szybkie odpowiedzi.

W sumie to już masz dotarty Cylek. Jeżeli jeździsz normalnie nie katujesz to jeździj normalnie.

Po czym poznać przegrzany silnik? Po tym, że traci na mocy, nie jest zrywny, jeśli do czegoś takiego dojdzie, to wtedy daj mu "odsapnąć"
A z docieraniem to nie jest tak, że przejechałeś np 999 km i jest nie dotarty, a jak 1001 km to jest dotarty, 1000 km to jest tylko orientacyjnie podawana wartość, równie dobrze może się dotrzeć po 500 km a może też po 1500 kilometrach...
Jeśli nie jezdzisz zbyt "ostro" to silnik tak nie dostaje, spokojnie możesz robić postoje co 10-15 czy nawet 20 km, zresztą co Ci bd pisał, nie wiem jak to jest dokładnie z AC bo sam jeżdżę SR'ką (LC) i nie robię postojów.
Tylko postarałem Ci się to przybliżyć, ale wiem że są tu na forum bardziej doświadczeni ode mnie squterzyści, więc nie opieraj się tylko na moim poście :)
Pozdrawiam i życzę szerokości !

tak jak kolega wyzej napisal objawy spadek mocy , mniejsza zrywnosc, ja w chlodniejszy dzien to bez zadnej przerwy robie i ponad 100km i nic z tego powodu silnikowi nie jest, a czasem w cieply dzien 15 km wystarczy by go zagrzac zbyt mocno no i wtedy nalezy mu sie przerwa.

ja swoim chinczykiem zawsze w jezdze do 55 km/h bo chce podciągnąć do 20 tys na 60 ccm:)

Ja czasem sugeruje sie tez tym ze jak pokrywa paska jest na tyle goraca ze nieda sie na dluzsza chwile reki przylozyc to znaczy ze juz silnikowi jest za cieplo, wiem ze metoda troche niedokladna ale u mnie sie dosc dobrze sprawdza