Cieknie olej z filtra powietrza w Aeroxie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Cieknie olej z filtra powietrza w Aeroxie

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe KrzysiekP KrzysiekP 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Yamahama2009
    Yamahama2009
    Użytkownik

A więc tak 🙂 Od jakiegoś czasu cieknie olej z filtra powietrza w moim Aeroxie. Na jesień odkręciłem do filtra,wyjąłem i wysuszyłem gąbkę i wszystko skręciłem. Dzisiaj zauważyłem że Olej spowrotem cieknie.Dodam że nie jest ważne czy skuterem się jeździ czy skuter stoi, olej cieknie.Wie ktoś co to może być? 🙂 Według mnie to może być po prostu do wymiany ta gąbka,która znajduje się w filtrze :)Ale nie wiem i dlatego pytam kogoś bardziej doświadczonego. Skuterek z 2009 roku przebieg 4.500 km. Gąbka nie była wymieniana od nowości 🙂 Proszę o szybką odpowiedź 🙂

H.S.7
    Zdjęcie profilowe Omegos1996
    Omegos1996
    Użytkownik

ja tam też tego do końca nie wiem miałem to w poprzednim skuterze i nie ogarnołem tego, wydaje mi się że on poprostu cofa ten olej bo ma za duży stan czy coś.

Chętnie pomogę gg 44212742

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Yamahama2009
    Użytkownik

to wymienie tylko tą gąbke 🙂 i mysle że bd ok 😛 To nie jest nic poważnego? 😀

H.S.7
    Zdjęcie profilowe Omegos1996
    Omegos1996
    Użytkownik

nie no poważnego to nic nie jest 🙂 ja tak jeździłem cały czas i nic nie było. A też zasięgałem informacji dlaczego tak się dzieje to mówili mi że może stan oleju mam za wysoki.

Chętnie pomogę gg 44212742
    Zdjęcie profilowe LukowskiChlopak
    LukowskiChlopak
    Użytkownik

ile dolewasz oleju do paliwa? ja dolewam, ponieważ mam lekko na dotarciu nowy cylinder i dolewam trochę oleju do paliwa,

U mnie zbiera się olej w filtrze, myślałem że to zapchany gaznik ale jest ok, lub może być nieszczelna membrana czy coś z zaworem.

Dla jednych Dawca dla innych Pasja!
    Czym jeżdżę? Yamaha aerox

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

U kapie olej z filtra powietrza praktycznie od zawsze. Mam prawie 15000 km na szafie i zaczynam myśleć o zmianie gąbki.

Yamahama2009
    Użytkownik

Ja mam Roxa z 2009 roku niedawno blokady zdjąłem 🙂 wiec raczej to tylko gąbka:) a olej do paliwa wlewam do dozownika i sam sobie pobiera nic nie dolewam do benzyny 🙂

H.S.7
    LukowskiChlopak
    Użytkownik

aha, u mnie trochę starszy z 2001, blokady też zdjęte, mam z 10% tylko serii i zastanawiam się co może być przyczyna, może ten dolewany olej do benzyny, gąbka tylko lekko zamoczona więc nie powinno kapać z tego, idę dziś jeszcze ogarnę go 🙂

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie dolewaj dodatkowo oleju do benzyny jeśli masz dozownik.

LukowskiChlopak
    Użytkownik

mam dozownik, kiedy kupiłem skuter nie dawno wymienił cylinder, więc dolewał trochę oleju do benzyny, a jeszcze go nie dotarłem 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie