Chlodnica oleju

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #49718 Reply
    Jajowy95
    Użytkownik
    • 8

witam posiadam zippa nekena 4t na allegro znalazłem takie cudo http://allegro.pl/chlodnica-oleju-ogar-900-los-cross-gb-street-pro-5-i2104365028.html
    mam pytanie czy ktoś to posiada i powie mi coś o tym i czy to sie srawdza albo ma prawo sprawdzać bo nosze sie z zamiarem kupna takiej chłodnicy

#49720 Reply
    MichalWujak
    Użytkownik
    • 118

Przy 50 raczej nie ma potrzeby montować chłodnicy ale wiem, że przy 125 i rozwierconych 160 montują te chłodnice. Cena naprawdę jest okazyjna bo pamiętam, jak ktoś miał takie chłodnice na allegro po prawie 400zł. Tylko trzeba znaleźć miejsce do montażu.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#49721 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

w 50-tce taka chłodnica nic nie da… silnik w nekenie ma poziomy cylinder i jest on wystarczająco dobrze chłodzony

#49725 Reply
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12

Może was to zaskoczy ale w 50 ta chłodnica się też przydaje z kilku powodów. Po pierwsze właśnie poziomy cylinder – powietrze opływa go tylko z przodu chłodząc głowicę i rozrząd, a cylinder ma ograniczony dopływ powietrza. Dodatkowo poziomy cylinder ma stosunkowo niewielkie żeberka i chłodnica wspomaga niezbyt dobrą wymianę ciepła – co innego np. w Zetce 50, cylinder jest pionowy z dużo większymi żeberkami i powietrze opływa go całego. Poza tym 50 jest dość wysilona przy jeździe po górkach lub w dwie osoby i w takich przypadkach każdy dodatkowy system chłodzenia jest na wagę złota. Ja też zastanawiam się nad chłodnicą tylko innego typu.

#49726 Reply
    kustosz
    Użytkownik
    • 16

Michalk001 ma racje. Silnik strasznie sie grzeje i odczuwalny jest znaczny spadek mocy. Już miałem tak kilka razy.

#49727 Reply
    Mystek
    Użytkownik
    • 11

Jakaś strasznie malutka jest ta chłodnica, a przewody ma jak mój prysznic :D. Gdybyś miał cylek większy niż 50ccm to jak najbardziej, ale myśle że seria jest tak zaprojektowana że dostaje odpowiednio powietrza… Tak na serio po zamontowaniu takiego cuda z 43km masz dodatkowo :DD.

#49729 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

jakość pierwsza klasa
    przewody nie zakute, mocowanie na opaskę, rozumiem że natrysk oleju na cylinder daje to chłodzenie 🙂

najpierw proponuję zamontować termometr oleju, jak przekroczy 140st pod dużym obciążeniem wtedy warto pomyśleć o chłodnicy ale takiej trochę lepszej jakości z zakutymi przewodami i termostatem
    120st to norma dla powietrzaka

#49730 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Chlodnica oleju
Twoje informacje:

Back to top button