Chińskie kartery i tuning? czy wytrzymają?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Chińskie kartery i tuning? czy wytrzymają?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe PrezZes PrezZes 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe PrezZes
    PrezZes
    Użytkownik

Witam, posiadam Lifana S-ray od niedługiego czasu, wzięło mnie na zrobienie go bo jest w średnim stanie, i teraz pytanie do forumowiczów, przerabiam go na LC, a po przeróbce prócz tuningu wizualnego chcę zasiąść do tuningu mechanicznego i tutaj pytanie, czy kartery owego silnika chinarelli wytrzymają przyrost mocy. nie będzie to moze BigBore aczkolwiek jakaś 70-80 mocno sportingowana, do tego spawak, duży gazior, wał, wario no i sprzęgło z dzwonem. Wiem że nie jest to silnik z tych gorszych chińczyków, ponieważ niektóre części (wszytko seria) są markowe ew, lepszej jakości – znajomi jeżdżacy i znający się w temacie widzieli i komentowali. Proszę o odpowiedzi 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mój wytrzymuje

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    PrezZes
    Użytkownik

Wombat napisał:

mój wytrzymuje

A masz jakiś konkret taki jak wypisałem wyżej? Ja bym nie używał skuta do jazdy na kole czy stoppie, bo będzie gleba itp.. więc lekko zlotowo bedzie wyglądał. Co ty o tym myślisz? wytrzyma?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak wsadzisz dużo kapusty to wytrzyma. z mojego seryjne zostały kartery z zewnątrz.

PrezZes
    Użytkownik

Wombat napisał:

jak wsadzisz dużo kapusty to wytrzyma. z mojego seryjne zostały kartery z zewnątrz.

a przy pękaniu uszkodziły coś? Jaki był koszt nowego karteru? Dużo kapusty? – jak skoro nie da się ich wzmocnić.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeszcze raz. z mojego zostały seryjne kartery – z zewnątrz. Bo w środku są obrobione. Ale to wciąż te same seryjne kartery. Natomiast wszystkie łożyska, uszczelki, króćce, gaźniki, filtr, wały, cylindry, wariatory mam wymienione. Mam jeszcze seryjny dzwon sprzęgła i chyba jutro pojade po nowy bo ten seryjny sie przegrzewa po 15km jazdy (dośc spokojnej).
    To jest stosunkowo mocny setup ale wyregulowany do jazdy „na codzień”, a nie stunty.. itd rusza z niskich obrotów a nie ze strzałem z 7000, ma wielki kufer i takie tam

PrezZes
    Użytkownik

okej 🙂 A gdyby mi strzeliły bo kolega jest jeden co mi mówi że się gwinty sypią – to czy jest możliwość dokupienia karteru nowego do chinarelli? Pytam bo widzę że siedzisz w temacie dłużej w innym wypadku bym nie pytał.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

karter do chinola kosztuje około 130-160zł za lewa lub prawą połówke.
    oryginalny karter minarelli jakies 1200zł

PrezZes
    Użytkownik

Wombat a jest jakaś możliwość pogadania z tobą na PW? chciałbym się kilku rzeczy dowiedzieć itp..

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to pytaj tutaj. nie ja jeden tu siedze i wcale jakiegoś przerażającego doświadczenia osobistego w dziedzinie nie mam.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie