Chamskie zachowanie kierowcy wobec motorowerzysty.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Chamskie zachowanie kierowcy wobec motorowerzysty.

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Zviezda Zviezda 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe PiorunianSrebra
    PiorunianSrebra
    Użytkownik

Dzieńdobry.
    Zacznijmy od początku. Jeździłem sobie dzisiaj ze znajomym po mieście i po kilku kilometrach mieliśmy skręcić w lewo. Zajęliśmy odpowiedni pas , włączyliśmy lewy kierunkowskaz i skręciliśmy. Znajomy zajął prawy pas, żebyśmy sobie nie przeszkadzali , a ja pojechałem lewym pasem (miałem 40km/h na liczniku). Po pewnej chwili dogonił nas „miły” pan z wąsikiem (miał około 40-50 lat) i zaczął spychać mnie ku podwójnej ciągłej tylko po to , żeby otworzyć szybę i krzyknąć „NAUCZ SIĘ JEŹDZIĆ!” . Nie wiem o co mu chodziło, przecież dobrze wykonałem manewr. Może , że nie jechałem prawym pasem? No cóż… niektórzy kierowcy się nie zmienią, a tym bardziej polscy kierowcy. Mam więc pytanie, czy słusznie ten pan mnie zaczął spychać ku podwójnej ciągłej tylko dlatego , że jeżdżę skuterem ?

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

W Polsce obowiązuje ruch prawostronny – ruch prawym pasem, pozostałe pasy służą do wyprzedzania, chyba że są kierunkowe, tzn. z których możemy wybrać kierunek jazdy – w lewo, na wprost i w prawo. Kolega jadąc prawym pasem jechał przepisowo. Ty już nie… Powinniście jechać gęsiego, prawą częścią pasa prawego.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

PiorunianSrebra
    Użytkownik

Przy skręcaniu mogę zająć dowolny pas. Nie moja wina, że pan z wąsikiem , gdy akurat chciałem włączyć prawy kierunkowskaz zaczął do mnie podjeżdżać przekraczając dozwoloną prędkość i jak tu zmienić pas skoro taki pacan cię spycha ku podwójnej ciągłej?

EDIT:
    Jakim prawem on mógł mnie spychać przy policji?
    Policja stoi w całym mieście , a i tak nic nie robi.
    Chcę dodać jeszcze, że ten pan potem wlókł się lewym pasem.

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    benekpe
    Użytkownik

Zapraszam do lektury Kodeksu Ruchu Drogowego. A potem wszyscy się dziwią, że skuterowców tak postrzegają i niepoważnie traktują.
    Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, możesz zająć dowolny pas ruchu…W taki sposób Ty i Twój kolega skutecznie mogliście spowolnić pozostałych uczestników ruchu drogowego, nie dając im możliwości jazdy szybszej niż 40km/h. Zajmując wszystkie pasy, skutecznie mogliście uniemożliwić możliwość bezpiecznego Was wyprzedzania przez innych.
    Pamiętaj, musisz przede wszystkim jeździć przepisowo i kulturalnie. Staraj się nie utrudniać jazdy pozostałym uczestnikom ruchu.
    Powiedz, dlaczego tak jak Twój kolega nie zająłeś prawego pasa? Musiałeś jechać prawym?

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

PiorunianSrebra
    Użytkownik

Kodeks drogowy przeczytałem już kilka razy. Nie wiem czy wiesz, ale przy skręcaniu możesz zająć DOWOLNY pas ruchu, przecież nie jechałem 5 km na lewym pasie. Widać, że kultury brakuje na polskich drogach. Z Polski robi się druga Rosja.

benekpe
    Użytkownik

Próbujesz na siłę usprawiedliwić swoje zachowanie. Pierwszy Twój post wskazywał, że ewidentnie popełniłeś błąd. Jechałeś 40km/h lewym pasem – taka jazda jest niedopuszczalna. Mogłeś od razu tak jak kolega zająć prawidłowy prawy pas, wówczas nikt na Ciebie by nie patrzył jak na złośliwego zawalidrogę. Niekulturalne to było Wasze zachowanie – dwie pierdzące kosiarki jadą równolegle dwoma pasami z zawrotną prędkością 40km/h – wybacz ale dalej nie będę Ci tłumaczył Twoich błędów, bo to nie ma najmniejszego sensu.

PiorunianSrebra
    Użytkownik

Jechałem lewym pasem 50 metrów. Od razu może na stos ze mną i mandat 1000zł ? A przekroczenie dozwolonej prędkości jadąc lewym pasem i próba zepchnięcia mnie z jezdni to też jest dozwolone? Może chciał zaszpanować rodzinie, którą wiózł ? Na polskich drogach jest taka zasada : „ja mam furę, a ty spadaj”. Lewy pas czy prawy na obu obowiązuje taka sama dozwolona prędkość. Nie widziałem żadnego znaku , który oznajmiał , że na lewym pasem można jechać np. 100km/h.

benekpe
    Użytkownik

Nie bardzo rozumiem. Trochę plączesz się w wypowiedziach. Raz piszesz, że gość nie mógł jechać szybciej niż 40km/h, bo z taką własnie prędkością jechałeś i blokowałeś lewy pas, a jak w końcu Cię wyprzedził to wlókł się niesamowicie… Nic na początku nie pisałeś, że po 50 metrach chciałeś zmienić pas na prawy… Że zrobiłeś to dopiero jak Cię zaczął spychać… To jak w końcu było? Bo raz piszesz tak, innym razem inaczej. Raz, że się wlókł, a potem że jechał 100km/h! Trudno jednobocznie zrozumieć sens Twojej wypowiedzi. A na koniec dowiadujemy się że to zdarzyło się na dystansie zaledwie 50 metrów! Na tym dystansie, gość ścigał Cię z prędkością 100km/h, zdążył Cię zepchnąć. A ty już miałeś sam zjechać na prawy pas. Jakieś to trochę naciągane…

PiorunianSrebra
    Użytkownik

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie pisałem ,że jechał 100km/h …

benekpe
    Użytkownik

W swojej przedostatniej wypowiedzi to zasugerowałeś…
    „Nie widziałem żadnego znaku , który oznajmiał , że na lewym pasem można jechać np. 100km/h.” – użyłeś tych słów w kontekście jazdy kierowcy z niedozwoloną prędkością…
    I na koniec – powinieneś umożliwić pojazdowi jadącemu z tyłu jazdę z maksymalną dozwoloną prędkością – czyli 50km/h! Ty jadąc 40km/h spowalniałeś cały ruch na tej drodze! Uniemożliwiałeś innym użytkownikom drogi publicznej jazdy z dopuszczalną prędkością 50km/h – to Twoje zachowanie było niekulturalne i niezgodne z obowiązującymi przepisami!
    Pozdrawiam, spokojnej nocy życzę. Prześpij się z tym, a bladym świtem może inaczej spojrzysz na całą tą sytuację.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie