Brak swiatel w skuterze Peugeot?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Brak swiatel w skuterze Peugeot?

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe nawe nawe 1 lat, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Posiadam skuter speedfight 2 i mam dosc spory problem z energetyka.Mianowicie kiedy odpalam skuter to nie swieca mi sie swiatla z przodu oraz nie ma stalego swiatla stopu,zegary tez nie swieca.Kiedy znow wcisne klamke hamulca tylniego swiatlo stopu sie swieci i strasznie delikatnie pali sie lampa z przodu” doslownie”.Wiem ze wraz z obrotami silnika swiatla lepiej swieca, ale nie w moim przypadku;/ dodam jeszcze, ze kiedy wloze kluczyk do stacyjki i przekrece na zaplon oraz wcisne klamke tylnego hamulca ,to zapala sie swiatlo stopu oraz, delikatnie pali sie lampa z przodu i zegary rowniez sie strasznie delikatnie podswietlaja.Gdzie szukac przyczyny ? bedzie za to odpowiedzialny regulator napiecia ? albo to wskazuje na brak masy ? dodam ze skuter odpala elegancko ze startera nie zaleznie czy silnik zimny badz cieply.

Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

I jeszcze jedno jaka kupic zarowke do tylniej lampy ? 12v 25/5W moze byc ?

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Dodam ze kiedy skuter jest juz odpalony slysze takie dziwne cykanie ewidetnie tam gdzie jest magneto.Moze to jakas cewka odmowila posluszenstwa ?
    Co do tylnego swiatla zagladalem tam przerwody maja sie dobrze nic mi tam nie wygladalo zeby wymagalo naprawy,dodatkowo po odpinalem kable ze swiatel stopu przeczyscilem i niczego to nie wnioslo;/

wrzucam jeszcze 3 fotki

https://zapodaj.net/521552079e1a3.jpg.html
    https://zapodaj.net/bb7f21a4e5d72.jpg.html
    https://zapodaj.net/25502ec364368.jpg.html

Skuter caly rozkrecilem,wymieniajac regulator napiecia i dalej nic;/ byc moze wina lezy po stronie wlacznika/wylacznika swiatel ? bo kiedy wcisne klamke tylnego hamulca pali sie wtedy swiatlo stopu oraz lampa przednia kiedy wylacze swiatla dalej sie one pala.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe nawe nawe.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 5 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe nawe nawe.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tu sie nie zgadnie. masz elektryke do przeglądu i to optymistycznie zakładając że nikt w nia łap nie wsadził i nie namodził.
    A te kostki są mocno zaśniedziałe – to też może być przyczyną – nie przenoszą masy i wtedy cuda mogą się dziac

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Ta kostke ktora widnieje na zdjeciu dokladnie wyczyscilem.a co do reszty kostek sa woporzadku.
    Nie moge sie dostac do przekaznika swiatel jedna ze srubek tak trzyma ze nie ma bata aby ja odkrecic;/

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

swiatla juz sa tzn podlaczylem prowizorycznie kabel z kostki w przodzie do przekaznika i swiatla zaczeky swiecic.W momencie kiedy swiatla zaczely swiecic akumulator padl,wiec wina lezy prawdopodobnie po stronie ladowania w magnecie.Bo regulator napiecia wymienilem na nowy.

Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

podlaczajac swiatla pod akumulator,skuter stracil moc co mnie dziwi jedzie max 45km/h a jezdzil 85 mierzone gps-em,akumulator mam prawie juz padniety. Jaka moze byc teraz tego przyczyna ? jest mozliwe ze to przez to ze nie mam ladowania w skuterze ? Juz mnie szlag trafia z tym skuterem

Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Bedzie dobry ten iskrownik ? mam nadzieje ze jak to wymienie to skuter w koncu stanie na nogi i swiatla oraz ladowanie wroci do normy

https://allegro.pl/stator-iskrownik-6-cewek-2t-buxy-speedfight-ip61-i6078034788.html

Prosze was o pomoc 🙂
    Widze ze na tym forum aktywnosc jest bardzo wysoka

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no niestety. wróżka jeszcze nie wróciła z wakacji. sugeruje schemat i sprawdzać punkt po punkcie albo ogarnięty elektryk

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe nawe
    nawe
    Użytkownik

Juz na stowe wiem ze iskrownik mam do wymiany.Teraz kolejnym problemem jest to ze skuter nie ma sily ruszyc;/ jesli dzwigne tylne kolo to sie obraca a tak to lipa;/ stalo mi sie to od momentu kiedy chcialem sprawdzic czy mam ladowanie i dzwiglem tylne kolo dajac mu na maxa gaz i tak trzymalem z ok 10s i od tego momentu skuter nagle nie ma mocy.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie