brak prawa jazdy am a posiadanie karty rowerowej

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego brak prawa jazdy am a posiadanie karty rowerowej

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 2 lata temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #631643
  Zdjęcie profilowe matidddddd
  matidddddd
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam ostatnio dostalem mandat 500zł za jazde skuterem 50ccm mam ukończone 18lat skuter ma wazne oc przegląd jechalem w kasku rekawicach itd ale nie mam am pies napisał kierowanie pojazdem sipnikowym bez uprawnien do prowadzenia pojazdów ale mam karte rowerową a skuter to motorower czy nie powinno być za brak danej kategorii? I skuter według prawa podobno nie jest pojazdem silnikowym proszę o jakieś rady z góry dzięki.

  md
  #631647
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 18 544

  ty nie masz braku kategorii tylko nie masz żadnego prawka. Karta motorowerowa nie istnieje. Należało ja wymienic na AM jak był czas a teraz po prostu nie masz nic. Wiec 500.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

  Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
  #631662
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Dokładnie to 19 stycznia 2013 r. weszła nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami o od tego czasu nie obowiązuje karta motorowerowa. Ponadto samo ukończenie 18 roku życia nie jest (taka jak kiedyś było) uprawnieniem do kierowania motorowerami. Ten „przywilej” mają osoby które w dniu wejścia nowelizacji miały już ukończony 18ty rok życia. Natomiast obecnie jeśli chcesz jeździć czymkolwiek, musisz zrobić odpowiednią kategorię. Skoro masz już 18 lat to możesz startować np. na kat. A2 , B.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie