brak prawa jazdy am a posiadanie karty rowerowej

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego brak prawa jazdy am a posiadanie karty rowerowej

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 2 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #631643 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe matidddddd
  matidddddd
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam ostatnio dostalem mandat 500zł za jazde skuterem 50ccm mam ukończone 18lat skuter ma wazne oc przegląd jechalem w kasku rekawicach itd ale nie mam am pies napisał kierowanie pojazdem sipnikowym bez uprawnien do prowadzenia pojazdów ale mam karte rowerową a skuter to motorower czy nie powinno być za brak danej kategorii? I skuter według prawa podobno nie jest pojazdem silnikowym proszę o jakieś rady z góry dzięki.

  md
  #631647 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 140

  ty nie masz braku kategorii tylko nie masz żadnego prawka. Karta motorowerowa nie istnieje. Należało ja wymienic na AM jak był czas a teraz po prostu nie masz nic. Wiec 500.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #631662 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Dokładnie to 19 stycznia 2013 r. weszła nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami o od tego czasu nie obowiązuje karta motorowerowa. Ponadto samo ukończenie 18 roku życia nie jest (taka jak kiedyś było) uprawnieniem do kierowania motorowerami. Ten „przywilej” mają osoby które w dniu wejścia nowelizacji miały już ukończony 18ty rok życia. Natomiast obecnie jeśli chcesz jeździć czymkolwiek, musisz zrobić odpowiednią kategorię. Skoro masz już 18 lat to możesz startować np. na kat. A2 , B.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: brak prawa jazdy am a posiadanie karty rowerowej
Informacje o Tobie: