Blokada skutera = disc lock

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #79255
  keeway47
  Użytkownik
  • Postów: 48

  Witam rozpoczął się rok szkolny i wiem, że przez jakiś czas będę dojeżdżał do liceum skuterem. Nie chcę, żeby podczas lekcji ktoś go rąbnął ze szkolnego parkingu, więc myślę nad disc lockiem. Mam kilka pytań dot. takiego zabezpieczenia.
  1. Czy tego disclock’a montuje się na tarczy w otworach wentylacyjnych? (tj. tych dziurkach)
  2. Czy jeśli mam w tarczy otwory 7mm i zastosuje disc lock o rozmiarze bolca np. 5 lub 5.5mm to coś się stanie? W sensie podczas próby kradzieży nie rozwali się tarcza czy układ hamujący?
  3. I ostatnie moje pytanko, czym (oprócz ceny) różnią się zwykłe disc locki bez alarmu??

  #79269
  Kapuchon
  Użytkownik
  • Postów: 2 689

  1. Tak.
  2. Nic się nie stanie. Bolec disc-loca powinien być o mniejszej średnicy aby bezproblemu dało się go przełożyć przed otwór w tarczy.
  3. Jakością materiału z którego są wykonane.

  Warto oprócz disc-locka kupić porządny gruby łańcuch i go gdzieś przypiąć.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #79278
  barteklodz
  Użytkownik
  • Postów: 783

  dobrej klasy łańcuch + stały element krajobrazu
  jak będą chcieli podpierdzielić to i tak to zrobią

  #79326
  keeway47
  Użytkownik
  • Postów: 48

  ok, dzięki za odpowiedzi, kupie disc locka i łańcuch jak radzicie

  #79336
  Fidzos
  Użytkownik
  • Postów: 54

  w byłej szkole rometa kolegi wniesiono do szatni i wstawiono do boksu z butami(szatnia jest w podziemiach więc zniesiono go po schodach chociaż miał blokadę kierownicy ). Koledzy raczej Ci nie ukradną jak już to zrobią jakiś żart. Mój skuter wylądował kilka metrów dalej , ale wiesz zawsze pełna kultura na nóżce tak żeby nie spadł. Tyle że za budynkiem żebym sobie poszukał. Tak już jest 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button