Blokada skutera = disc lock

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Blokada skutera = disc lock

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Fidzos Fidzos 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe keeway47
    keeway47
    Użytkownik

Witam rozpoczął się rok szkolny i wiem, że przez jakiś czas będę dojeżdżał do liceum skuterem. Nie chcę, żeby podczas lekcji ktoś go rąbnął ze szkolnego parkingu, więc myślę nad disc lockiem. Mam kilka pytań dot. takiego zabezpieczenia.
    1. Czy tego disclock’a montuje się na tarczy w otworach wentylacyjnych? (tj. tych dziurkach)
    2. Czy jeśli mam w tarczy otwory 7mm i zastosuje disc lock o rozmiarze bolca np. 5 lub 5.5mm to coś się stanie? W sensie podczas próby kradzieży nie rozwali się tarcza czy układ hamujący?
    3. I ostatnie moje pytanko, czym (oprócz ceny) różnią się zwykłe disc locki bez alarmu??

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

1. Tak.
    2. Nic się nie stanie. Bolec disc-loca powinien być o mniejszej średnicy aby bezproblemu dało się go przełożyć przed otwór w tarczy.
    3. Jakością materiału z którego są wykonane.

Warto oprócz disc-locka kupić porządny gruby łańcuch i go gdzieś przypiąć.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

dobrej klasy łańcuch + stały element krajobrazu
    jak będą chcieli podpierdzielić to i tak to zrobią

Kymco B&W 170
    Zdjęcie profilowe keeway47
    keeway47
    Użytkownik

ok, dzięki za odpowiedzi, kupie disc locka i łańcuch jak radzicie

Zdjęcie profilowe Fidzos
    Fidzos
    Użytkownik

w byłej szkole rometa kolegi wniesiono do szatni i wstawiono do boksu z butami(szatnia jest w podziemiach więc zniesiono go po schodach chociaż miał blokadę kierownicy ). Koledzy raczej Ci nie ukradną jak już to zrobią jakiś żart. Mój skuter wylądował kilka metrów dalej , ale wiesz zawsze pełna kultura na nóżce tak żeby nie spadł. Tyle że za budynkiem żebym sobie poszukał. Tak już jest 😉

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie