Baotian BT50 QT9 akumulator ? rozrusznik ? nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #103189 Reply
  exemor
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Witam .Mam problem z odpaleniem mojego Chińczyka. 4T.Aku 12 v . Nie mam pojęcia czy to wina aku , rozrusznika czy może czegoś innego . Pstryczkiem nie odpala nawet nie kręci . Światła świecą normalnie . Przy odpalaniu gasną . Dodam ,że z kopyta odpala normalnie , tylko jak by słabszy był . Na postoju potrafi zgasnąć . I znów trzeba z kopa :/ .
  Skuter jest garażowany .
  Z góry dzięki za porady i pomoc .

  #103197 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  Czy po odpaleniu kierunkowskazy działają prawidłowo?

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #103198 Reply
  Botek
  Użytkownik
  • Postów: 188

  Też mam Baotiana i mam dokładnie ten sam przypadek. Wina w moim przypadku tkwi w akumulatorze który jest za słaby aby zakręcić rozrusznikiem. Gdy naładuję akumulator to starter elektryczny podziała przez 2-3 dni i znowu to samo. NIe wiem co może być przyczyną tego ze on tak szybko się rozładowuje moze to wina ładowania. A do tego że skuter gaśnie Ci na wolnych obrotach to wina gażnik. Wyreguluj i po sprawie.

  #103200 Reply
  exemor
  Użytkownik
  • Postów: 29

  tak po odpaleniu kierunkowskazy działają prawidłowo , czy rozwiązaniem był by mocniejszy aku ? coś więcej o regulacji gaznika ? z góry dzięki

  #103204 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  a spróbuj jeszcze włączyć kierunkowskaz, i na włączonym kierunkowskazie trzymać przycisk od startera. Czy kierunkowskaz dalej miga tak samo jak migał, czy w ogóle nie miga? A może słabiej?

  #103210 Reply
  exemor
  Użytkownik
  • Postów: 29

  ok zobaczę jutro i dam znać , aku zabrałem do domu u mnie 5 stopni na plusie , dzięki izdebski12 za pomoc

  #103230 Reply
  Botek
  Użytkownik
  • Postów: 188

  Jeśli chodzi o gaznik to znaczy musisz podwyższyć wolne obroty.
  Otwierasz kufer a tam znajduje się taka śrubka odkręcasz ją i widzisz gażnik. Od razu zauważysz taką wystającą złotą srubkę. Kręcąc ją zgodnie z ruchem wskazuwek zegara podwyższasz obroty a kręcąc w drugą zmniejszasz.

  #103241 Reply
  agentmb
  Uczestnik
  • Postów: 295

  Jak skuter zachowuje się przy próbie odpalenia z rozrusznika? Zakręci rozrusznikiem chociaż trochę? Czy może tylko słychać „pyknięcie” i nic ponadto?

  Sprawdź w jakim stanie jest bendix. Poza tym podepnij rozrusznik bezpośrednio pod akumulator i sprawdź jak kręci bez obciążenia. Jeśli kręci normalnie, to oznacza, że przekaźnik rozrusznika jest do wymiany.

  #103243 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  kierunkowskazy są podłączone pod akumulator. Po co ma kombinować jak może się okazać tylko akumulator do wymiany? Niech włączy kierunkowskazy, i na włączonych naciśnie rozrusznik. Jak kierunkowskaz przestanie migać, lub zacznie słabo, albo światło od kierunkowskazu będzie świecić bez przerywania, oznacza to, że akumulator jest do wymiany.
  Jeżeli jednak kierunki będą dalej migały to ma uszkodzony bendix.

  #103262 Reply
  exemor
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Po włączeniu kierunkowskazów gasną zupełnie , kopyto odpala normalnie

  #103265 Reply
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 3 133

  Otwórz pojemnik gdzie masz akumulator i sprawdź czy bezpiecznik, który jest w takim pojemniczku niej est przepalony. Jeżeli jest wszystko ok. to masz do wymiany akumulator.

  #103268 Reply
  exemor
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Ok dzięki sprawdzę i dam znać

  #103494 Reply
  exemor
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Wszystko już ok , wcześniejszy właściciel nic nie dbał o skuter . Wszystko zostało wyczyszczone z gaznikiem na czele 🙂 aku wymienione i śmiga .

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Baotian BT50 QT9 akumulator ? rozrusznik ? nie odpala
Twoje informacje:
Back to top button