Aprilia Sr 50 R

Witam,

Po pierwsze chciałem się spytać czy moduł w tej apce jest blokowany, jest to apka z 08r. w nowej budzie na gaźniku.

Po drugie chciałem się dowiedzieć czy sś jakieś :wydajniejsze" części pod 50 ccm.

Wydech - Leovince ZX
Wariator - MULTIVAR 2000 MALOSSI
Sprzęgło - MALOSSI DELTA CLUTCH
I jakiś pasek kevlar

Filtr - malossi double layer ( ten duży)

I nie chodzi mi tu o jakieś racingowe części aby nie przepłacać.

Po trzecie czy ten filtr znaczy tą gąbke można zdjąć i umyć.

Pozdrawiam.

Ale każdy skuter ma blokowany moduł … najczęściej do 10rpm…i są lepsze części takie jak:
Wydech: Laser x-pro
Wariator: najlepszy raczej multivar
Sprzęgło: Polini 2G evo II jak na razie lider :wink:
Pasek: nie kupuje kevlara!! bo to rysuje bardzie przeciw talerz wariatora i wariator… co powoduje szybsze zużycie czyli zmniejszenie osiągów… Kup jak już wzmocniony np.Stage6 ja go mam i Polecam :!:
Filtr: Polecam Polni AirBox lub Malossi E5 bo inne będą ci się szybko brudzić ale… nie ma opłaty zakładania stożka do 50ccm najwyżej to może ci tylko pogorszyć osiągi :stuck_out_tongue:

Wydech- lepszy będzie LASER X-PRO
Wario- dobre
Sprzęgło- Lepsze będzie Polini 2G evolution regulowane czy jakoś tak, adverion ma jego nazwę w podpisie.

Filtr powietrza- może stożek? Polini airbox?

Ale każdy skuter ma blokowany moduł .. najczęściej do 10rpm...



Nie 10rpm tylko 10.000rpm
I nie każde mają .. roxy, apki i inne markowe nie mają poblokowanych modułów

Adverion napisał:

nie ma opłaty zakładania stożka do 50ccm najwyżej to może ci tylko pogorszyć osiągi :-P

tyle ze malossi double layer to nie stozek ;) tylko wkladka do seryjnego filtra powietrza ktora poprawia osiagi ;)
Tlumik: Laser x-pro (polecam chrom)
Wario: ten co podales :P
Sprzeglo: tak jak pisal adverion adverion polini 2g lub malossi fly
A ten wklad do filtra powietrza jak najbardziej kup... Ladniej chodzi na nim silnik...

Puszek93 napisał:

Po trzecie czy ten filtr znaczy tą gąbke można zdjąć i umyć.


Tak można... Wystarczy wziasc pod kran dobrzy wyplukac az będzie wyglądał jak nowy, potem na kaloryfer lub w inne cieple miejsce na noc zeby idealnie wysech troszkę go olejem nasacz i ciesz się czysciutkim filtrem ;)

Danielson napisał:

tyle ze malossi double layer to nie stozek tylko wkladka do seryjnego filtra powietrza ktora poprawia osiagi



wątpie że wkładka filtra poprawi osiągi...

Srry moj blad chodzilo mi ze silnik na tym ladniej pracuje tak rowniej i ciszej… Mam porównanie bo teraz sam docinalem z takiego plata gabki :wink:

Ludzie to jest filtr na scooterattack go znalazłem jest gąbkowy taki wielki kształcie graniastosłupa z wygładzonymi krawędziami.

Up.

Aha chciałem jeszcze dodać czy na stronie scooterattack powinienem wybrać APRILIA SR 50 R czy APRILIA SR 50 R FACTORY (as form 2005 Piaggio-Engine).
Dodam, że apka jest w nowej budzie z gaźnikiem Dellorto dokładnie taka

http://www.aprilia.info.pl/index.php?site=galeria_sr50rrf

Up.

A filtr ten:

http://www.sip-scootershop.com/Products/S635021RO/Details.aspx

no tak a co ty myslalesą? :slight_smile: obojetnie jaki ksztalt bo do kazdego skutera jest inny :slight_smile:

Moduły nie są blokowane ja taką mam i leciałem ok 120kmh
a co do części to ja bym wzioł:
Wydech - Leovince ZX
Wariator - MULTIVAR 2000 MALOSSI
sprzęgło polini 2g
filtr malossi e13 ja mam tego stage 6 jest nie rozbieralny i się nie mieści na seryjnym kruścu i obciera o koło

Dzięki kop25 a skąd wszystko zamawiałeś i czy przyszło ze wszystkimi śrubkami itp. do montażu?

kura ludziee …
Wydech - najlepiej X-pro ale jak nie znajdziesz to Tecnigas Next-r …
wario - malossi multivar …
sprzęgło: polini 2G evo II
pasek - wystarczy wzmacniany bo kevlar pod taki tun to odpada …
filtr - double layer ?! poje
**o ? To się do evo wkłada >_< on ci będzie tyle powietrza zasysał ( nie potrzebnie ) że ymn…

Ja zamawiam z Mielocha i przychodzą wszystkie żeczy do montażu

Mam jeszcze pytanie do ciebie kop25

Znalazłem na mielochu ten filtr malossi e13 ale w różnych wersjach, który ty wybrałeś?

I jeszcze jedno jak wbijasz na mielocha to którą kategorie wybierasz bo tej Aprilia sr 50 r nie maż

http://sklep.mieloch.pl/advanced_search_result.php?keywords=e13&amp;osCsid=5ddd0c51b63634d07edf7f503e210213&amp;x=0&amp;y=0
Masz tu te filtry i co za filozofia ? Musisz znać rozmiar w twoim skuterku na filtr i bierzesz … 32, 38 lub 42, 58 …
Potem masz jeszcze 25stopni ale raczej tego nie potrzebujesz … zresztą sam widzisz czym różni się ten 25stopni od tego normalnego >_< se zobacz czy Ci starczy miejsca na prosty …

I dziwi mnie jeszcze jedno ? Dlaczego tylko kop25 dostał pomógł ? Mnie tam te punkty głęboko nie obchodzą ale inni mogli się trochę pod denerwować …

Filtry to akurat znalazłem bo pisze jak byk, nie wiem którą kategorię wybrać do częsci od silnika.

A kop dostał pomógł bo gdyby nie on to nowy filtr był by na śmieci.

UP.

Jeszcze pytanie do użytkownika kop, który rozmiar filtra wybrać 32-38mm czy 42-58mm ??

o_O a to niby czemu byłby na śmieci ?!

Bo się nie mieści i trze o koło <lol>

Ymn… przed postem kop’y nadal chciałeś kupować double layera ? >_< to co ty myślałeś że on ot tak sobie tam wejdzie tak ? Czy ty w ogóle znałeś jego wymiary ? Jak już mówiłem dają go do EVO …

Nie znałem jego wymiarów a kop pomógł tym, że mnie uprzedził przed kupnem tego filtra za co mu dziękuje.

Wracając do tematu na stronie scooterattack powinienem wybrać Aprilia sr 50 r czy Arpilia sr 50 r facotry (piaggio engine)??