alarm piaggio x9 125

Witam. Zakupiłem alarm vertec MCA 14. Chciałbym go podłączyć do mojego piaggio x9. Czy mógłby mógłby ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić. Szczególnie chodzi mi o stacyjkę.

chyba vertex CA14
tu masz instrukcje podłączania:
https://car-tronic.pl/files.php?file=520

tylko że to samochodowy alarm

Tak, to widziałem. Niestety to nie jest taka centralka. Ja mam MCA 14 a nie CA 14. Ten schemat nic nie daje jeśli chodzi o skuter.

aaa wiem, widze. ten MCA14 to takie chińskie gówno za 65zł. Miałem dwa takie w junaku - drugi mam do dziś.
On ma kostke wprost przygotowaną do wpięcia w chińskie instalacje skuterów. Wpięcie go w instalacje piaggio to rzeźba w kablach ale nie duża. Musisz ściągnąć schemat elektryczny do piaggio i analogicznie powpinać sie w analogiczne układy.
Ale mocno bym rozważył montaż tego u ciebie.

Ale dlaczego, coś może się popsuć z tego tytułu? Może ktoś ma schemat instalacji elektrycznej do piaggio x9 250ccm?

schemat ma internet
jest tego do wypęku w róznych repair/service manual.
Dlaczego… hmmmm… bo nie jest zbyt wysokiej jakości? Nie bez powodu kosztuje 60-70zł i nie bez powodu ja napisałem że miałem takie dwa. Dwa - bo pierwszy padł. Ale ja mam tą wersje “premium” co jeszcze mówi. Piloty są stałokodowe 433Mhz, elektronika jest bardzo tania, czujnik lawetowy jest taki sobie.
U mnie padła centralka od alarmu tak że jak włączałem kierunuek to syrenka od alarmu zaczynała wydawać cyklicznie dźwieki jak kierunkowskaz.

To fakt. Masz pewnie 100% rację. Ale spróbowłbym podłączyć. Czy mógłbyś pomóc w odnalezieniu w sieci potrzebnego mi schematu instalacji piaggio x9 250. Mam problem tylko z przewodem nad którym napisane jest start silnika. Nie mam pojęcia gdzie to wpiąć. Bardzo byłbym ci wdzięczny za pomoc.

start silnika steruje przekaźnikiem rozrusznika.

Czyli że ten przewód powinienem podłączyć do przekaźnika rozrusznika?

tak. tylko nie tak jak przycisk rozrusznika (bo ten jest jeszcze uzalezniony od bocznej stopki i wciśniecia hamulca) tylko wprost na przekaxnik rozrusznika