A jak jeździcie w zimne dni, to wzrosło Wam spalanie ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic A jak jeździcie w zimne dni, to wzrosło Wam spalanie ?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Seiandin Seiandin 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Radecki
    Użytkownik

zauważyłem że moja Yamaszka połyka teraz tak koło 3 litrów benzynki na 100 km, a dotychczas wystarczało jej 2,6… czyli 0,4 litra więcej, tylko za sprawą dłużej pracującego ssania i niedogrzania silnika ? Też tak macie ?

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

A może jest żwawsza i bardziej rżniesz?

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Mnie się wydaje, że silnikom chłodzonym powietrzem to nawet taka pogoda (temperatura) służy lepiej przy dłuższej jeździe. Latem to katorga, zwłaszcza dla żeliwnego. Więc zakładam, że i spalanie mniejsze powinno być. Chociaż to zależy, czy jeździsz sam bez obciążenia dodatkowego, czy z kimś i bagażem. Większa masa to większe spalanie. W przypadku chłodzenia cieczą nie powinno być dużych różnic ze względu na porę roku.

Zdjęcie profilowe amroz
    amroz
    Użytkownik

Ja ma Kymco Agility i pali tyle samo ale za to wolniej jedzie. Już nie idzie 78 tylko 70 chyba za zimno. Jak jest wyższa temperatura otoczenia to predkosc lepsza. Moze to kurtka i spodnie ( wersja zimowa) dają taki opór powietrza ze hamują 🙂

Co do twojego spalania to moze faktycznie dłużej ssanie działa i taki wzrost. Tankujesz na tej samej stacji? Może warto świece zobaczyć czy szczelina odpowiednia? Tak głośno myśle. A jak miałem mało oleju w silniku to palił mi wiecej moze tez tam zerknij. To nic nie kosztuje a sprawdzic warto.

Biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/46775] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/46775/icon3.png[/IMG][/URL]

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Spójrz na to inaczej, to zaledwie dwie szklanki więcej na 100 km. Albo jak wolisz mniej niż 2.25 zł. Aż tak cierpisz z tego powodu? 🙂

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Robertonos
    Robertonos
    Użytkownik

U mnie zauważyłem Radek w X-max też takie coś,jak przychodzi jesień i jest zimno,czy dodatkowo zaczyna padać zimny deszcz to spalanie w mieście podnosi się o jakieś 0,3-0,4 l. na 100km.Ale żadnego uszczerbku na v-max nie stwierdziłem,jak idzie latem to tak samo jesienią i zimą jak jest mróz i suche ulice bez śniegu 125km.h śmiga.

YAMAHA T-MAX 500 STARY GRAT I ŚMIGA A ROBERTONOS NA POKŁADZIE.Nazwa własna:”JEBACZ WSCHODNIEJ SWOŁOCZY I JEJ POBRATYMCÓW”.
    Zdjęcie profilowe Seiandin
    Seiandin
    Użytkownik

Skuter chłodzony powietrzem zimą bardzo ciężko rozgrzać i stąd palić może więcej. Te pojazdy są konstruowane do jazdy w cieplejszych warunkach. Jazda na full gazie nigdy nie jest zalecana.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/69884] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/69884/icon3.png[/IMG][/URL]
    Robertonos
    Użytkownik

Yamaha x-max 125 to full elektoroniczny wtrysk i pali jesienią i zimą więcej.

YAMAHA T-MAX 500 STARY GRAT I ŚMIGA A ROBERTONOS NA POKŁADZIE.Nazwa własna:”JEBACZ WSCHODNIEJ SWOŁOCZY I JEJ POBRATYMCÓW”.
    Robertonos
    Użytkownik

Ma chłodnicę i wiatrak.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A może to chodzi o filtr powietrza gąbkowy, który po wilgotnej nocy gorzej przepuszcza powietrze?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie