Bezpiecznie z pasażerem na skuterze

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #91122
  Leszek Śledziński
  Keymaster
  • Postów: 2 361

  No no przydatny art 😀 Ja bym jeszcze dodał, że nie należy się składać za bardzo w winkle z pasażerem (głównie „świeżym”) bo to grozi wywrotką 😀 Ale to chyba wiadomo 🙂

  #91124
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 171

  A gdzie info, że podczas jazdy we 2 osoby ciśnienie w kołach musi być wyższe niż normalnie? W skuterze jazda we 2 osoby sprowadza się do tego, że kierujący właściwie „wisi” na kierownicy, aby dociążyć przód. Jeżeli pasażer jest cięższy niż kierujący powinni się zamienić, bo będą problemy z prowadzeniem. Jadąc we 2 osoby można więcej korzystać z tylnego hamulca. Jest to wyjątkowa sytuacja, gdy tył jest mocno dociążony, bezpośrednio nad tylnym kołem, dzięki czemu trudniej zerwać przyczepność z tyłu. Pasażer nie powinien schodzić ze skutera bez polecenia kierującego. Ma to szczególne znaczenie np. na skrzyżowaniu, gdy pasażer może zdjąć nogi z podnóżków, a my ruszając zrzucimy go ze skutera. Poza tym najlepiej, aby pasażer podczas jazdy obejmował kierującego w pasie – zapobiegnie to przybieraniu innej postawy niż kierujący podczas jazdy. PS. „Plecaczek” to określenie pasażerki, pasażer powinien się obrazić, gdy nazwie się go tym mianem.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #91125
  Qnradek
  Użytkownik
  • Postów: 4

  Super artykuł. Potwierdzam, że jazda z pasażerem jest zupełnie inna niż jazda samemu, zwłaszcza przy stawaniu na światłach bądź STOPie.

  #91152
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Nie miałem jeszcze okazji jeździć z moją Plecaczyną. Ale może kiedyś…

  #91182
  xpawel95x
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Ciekawy artykuł ; ) Zgadzam sie że z pasażerem czy pasażerką jeździ się zupełnie inaczej niż samemu 🙂 PozdRo;)

  #91279
  Gilbert
  Użytkownik
  • Postów: 28

  Ja dodam że pasażer lub pasażerka powinni być przytuleni do kierowcy, ponieważ jak się trzymie tylnych uchwytach to podczas przyśpieszenia podnosi przednie kółko (najlepiej to odczuć na dużych pojemnościach np. 600). Co do ubioru trzeba dodać, że trzeba mieć porządny kask 🙂

  #91428
  Master
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Super artykuł 😛

  #193645
  Paweł Stanisław Lebiocki
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Jeszcze jedna ważna rzecz, należy bardzo uważać podczas ruszania z plecaczkiem na wzniesieniu, zwłaszcza ze skrętem, po pierwsze żeby utrzymać równowagę po drugie żeby nie unieść przedniego koła bo wiadomo czym się to może skończyć.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button