Bezpiecznie z pasażerem na skuterze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Bezpiecznie z pasażerem na skuterze

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Paweł Stanisław Lebiocki 4 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

No no przydatny art 😀 Ja bym jeszcze dodał, że nie należy się składać za bardzo w winkle z pasażerem (głównie „świeżym”) bo to grozi wywrotką 😀 Ale to chyba wiadomo 🙂

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A gdzie info, że podczas jazdy we 2 osoby ciśnienie w kołach musi być wyższe niż normalnie? W skuterze jazda we 2 osoby sprowadza się do tego, że kierujący właściwie „wisi” na kierownicy, aby dociążyć przód. Jeżeli pasażer jest cięższy niż kierujący powinni się zamienić, bo będą problemy z prowadzeniem. Jadąc we 2 osoby można więcej korzystać z tylnego hamulca. Jest to wyjątkowa sytuacja, gdy tył jest mocno dociążony, bezpośrednio nad tylnym kołem, dzięki czemu trudniej zerwać przyczepność z tyłu. Pasażer nie powinien schodzić ze skutera bez polecenia kierującego. Ma to szczególne znaczenie np. na skrzyżowaniu, gdy pasażer może zdjąć nogi z podnóżków, a my ruszając zrzucimy go ze skutera. Poza tym najlepiej, aby pasażer podczas jazdy obejmował kierującego w pasie – zapobiegnie to przybieraniu innej postawy niż kierujący podczas jazdy. PS. „Plecaczek” to określenie pasażerki, pasażer powinien się obrazić, gdy nazwie się go tym mianem.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Qnradek
    Qnradek
    Użytkownik

Super artykuł. Potwierdzam, że jazda z pasażerem jest zupełnie inna niż jazda samemu, zwłaszcza przy stawaniu na światłach bądź STOPie.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie miałem jeszcze okazji jeździć z moją Plecaczyną. Ale może kiedyś…

Zdjęcie profilowe xpawel95x
    xpawel95x
    Użytkownik

Ciekawy artykuł ; ) Zgadzam sie że z pasażerem czy pasażerką jeździ się zupełnie inaczej niż samemu 🙂 PozdRo;)

Paweł’ek ; dd

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Gilbert
    Gilbert
    Użytkownik

Ja dodam że pasażer lub pasażerka powinni być przytuleni do kierowcy, ponieważ jak się trzymie tylnych uchwytach to podczas przyśpieszenia podnosi przednie kółko (najlepiej to odczuć na dużych pojemnościach np. 600). Co do ubioru trzeba dodać, że trzeba mieć porządny kask 🙂

Zdjęcie profilowe Master
    Master
    Użytkownik

Super artykuł 😛

Paweł Stanisław Lebiocki
    Użytkownik

Jeszcze jedna ważna rzecz, należy bardzo uważać podczas ruszania z plecaczkiem na wzniesieniu, zwłaszcza ze skrętem, po pierwsze żeby utrzymać równowagę po drugie żeby nie unieść przedniego koła bo wiadomo czym się to może skończyć.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie